Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Chocolate / Candy Norwegian Foodstore

Chocolate / Candy

Chocolate / Candy

Your cart

Loading...

Leave an order note – for gifts, for example 😊

Estimated total

kr 0.00 NOK

Taxes, discounts and shipping calculated at checkout.

📦 WE CURRENTLY SHIP ORDERS WITHIN 1–4 DAYS, DEPENDING ON STOCK AVAILABILITY. 📦

🌍 WE SHIP WORLDWIDE FROM NORWAY 🌍

☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

🎉SHIPPING WORLWIDE SINCE 2015 🎉

🚚 DHL EXPRESS GLOBAL DELIVERY TIME 2 - 7 DAYS 🚚

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
  • Chocolate | Candy | Snacks
    • Chocolate / Candy
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Packed together
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Invidual packed
    • Pick & Mix (Smågodt) Boxes
    • Chocolate
    • Candy
  • Snacks
  • Drinks
    • Drinks - Soda
    • Drinks - Saft (Juice)
    • Drinks - Coffee
    • Drinks - Hot Beverages
    • Drinks - Water
  • Cheese | Cookies | Crackers
    • Cheese
    • Flatbread
    • Crispbread
    • Cookies / Crackers
  • Dinner | Desserts
    • Dinner
    • Condiments
    • Spices
    • Sauces
    • Desserts
  • Spreads | Jam | Kaviar
    • Spread & Jam (Pålegg)
    • Caviar / Mayonnaise
  • Meat | Canned food
    • Meat
    • Canned food
    • Baby food
  • Sale
    • On sale now!
    • Expiration date sale - Save money & food
  • Health & Beauty
    • Vitamin / Supplements
    • Cosmetics / Soap
    • Lotions and Creams
  • Household
    • Clothing
    • Board games
    • Appliences
    • Detergents / Cleaning
    • Stickers
    • Other products
  • Baking | Pastry
    • Baking
    • Cereal
    • Pastry
    • Gluten free products
  • Seasons
    • Christmas
    • Pinnekjøtt
    • Easter
    • 17 Mai
  • Small-Scale Food Producers
    • Local food producers (Lokalmat)
  • New arrivals!
    • Newly added products
  • All products
  • Pages
    • Blog - Norwegian Foodstore blog!
    • About us
    • Contact us - Support
    • Heat notice
    • FAQ
    • Terms & conditions
    • Wholesale
    • Selg dine varer hos oss / Sell your products with us
  • Other categories
    • Gifts
  • On sale! 💵
    • Click here to see our sales
    • Expiration date sale - Save money & food
Log in

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
    Norwegian Foodstore

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Log in Cart
    Spend kr 2,000.00 NOK on products and get 20% off shipping ☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

    Search results

    • Nugatti Original Topping 900 ML Norwegian Foodstore

      Nugatti Original Topping 900 ML

      Nugatti Original Topping 900 ML

      Vendor:
      Nugatti
      Regular price kr 419.88 NOK
      Regular price Sale price kr 419.88 NOK
    • Pick & Mix | Strawberry Fruit Jelly 3 kgs (Jordbær Fruktgele)

      Pick & Mix | Strawberry Fruit Jelly 3 kgs (Jordbær Fruktgele)

      Pick & Mix | Strawberry Fruit Jelly 3 kgs (Jordbær Fruktgele)

      Vendor:
      Unil AS
      Regular price kr 900.00 NOK
      Regular price kr 0.00 NOK Sale price kr 900.00 NOK
      Unit price kr 600.00/kg
    • Mills Mayonnaise (Majones) 160 gram Norwegian Foodstore

      Mills Mayonnaise (Majones) 160 gram

      Mills Mayonnaise (Majones) 160 gram

      Vendor:
      Mills

      5.0 / 5.0

      (3) 3 total reviews

      Regular price kr 77.88 NOK
      Regular price Sale price kr 77.88 NOK
    • Nidar Marzipan pig 193 grams (Stor Marsipangris / Julegris)

      Nidar Marzipan pig 193 grams (Stor Marsipangris / Julegris)

      Nidar Marzipan pig 193 grams (Stor Marsipangris / Julegris)

      Vendor:
      Nidar

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 215.88 NOK
      Regular price Sale price kr 215.88 NOK
      Unit price kr 1,118.55/kg
    • Stranda Sausage Snacks 120 gram (Stranda mør Snacks) Norwegian Foodstore

      Stranda Sausage Snacks 120 gram (Strandamør Snacks)

      Stranda Sausage Snacks 120 gram (Strandamør Snacks)

      Vendor:
      Stranda
      Regular price kr 95.88 NOK
      Regular price Sale price kr 95.88 NOK
      Unit price kr 799.00/kg
    • Piano Raspberry Sauce (Bringebær saus) 500 ml Norwegian Foodstore

      Exp.date 10 jun 26 | Piano Raspberry Sauce (Bringebær saus) 500 ml

      SAVE -60%

      Exp.date 10 jun 26 | Piano Raspberry Sauce (Bringebær saus) 500 ml

      Vendor:
      Piano
      Regular price kr 23.88 NOK
      Regular price kr 59.88 NOK Sale price kr 23.88 NOK
      Unit price kr 47.76/L
      SAVE -60%
    • Vestlands Lefse with Sugar & Cinnamon 2pk 70g

      Vestlands Lefse with Sugar & Cinnamon 2pk 70g

      Vestlands Lefse with Sugar & Cinnamon 2pk 70g (Vestlandslefsa Sukker & Kanel)

      Vendor:
      Vestlandslefsa

      3.5 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price kr 23.88 NOK
      Regular price Sale price kr 23.88 NOK
      Unit price kr 341.14/kg
    • Idun Tomatketchup 530 gram Norwegian Foodstore

      Idun Tomato Ketchup 530 g

      Idun Tomato Ketchup 530 g (Idun Tomatketchup)

      Vendor:
      Orkla Foods Norge

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 71.88 NOK
      Regular price Sale price kr 71.88 NOK
      Unit price kr 135.62/kg
    • Pågen Gifflar kanel 300 grams Norwegian Foodstore

      Pågen Gifflar kanel 300 grams

      Pågen Gifflar kanel 300 grams

      Vendor:
      Pågen
      Regular price kr 83.88 NOK
      Regular price Sale price kr 83.88 NOK
    • Nøtti Frutti 350 gram Norwegian Foodstore

      Nøtti Frutti 350 gram

      Nøtti Frutti 350 gram

      Vendor:
      Den Lille Nøttefabrikken
      Regular price kr 143.88 NOK
      Regular price Sale price kr 143.88 NOK
      Unit price kr 411.09/kg
    • Nora Pickled Cucumber slices (sylteagurk) 580 grams Norwegian Foodstore

      Nora Pickled Cucumber slices (sylteagurk) 580 grams

      Nora Pickled Cucumber slices (sylteagurk) 580 grams

      Vendor:
      Nora
      Regular price kr 65.88 NOK
      Regular price Sale price kr 65.88 NOK
    • Gilde Sognemorr 130 grams Norwegian Foodstore

      Gilde Sognemorr 130 grams

      Gilde Sognemorr 130 grams

      Vendor:
      Gilde
      Regular price kr 119.88 NOK
      Regular price Sale price kr 119.88 NOK
      Unit price kr 922.15/kg
    • Idun Hamburger Dressing 470 grams Norwegian Foodstore

      Idun Hamburger Dressing 470 grams

      Idun Hamburger Dressing 470 grams

      Vendor:
      Idun
      Regular price kr 83.88 NOK
      Regular price Sale price kr 83.88 NOK
    • Gilde Fenalår 1,7 kg Norwegian Foodstore

      Gilde Fenalår 1,7 kg

      Gilde Fenalår 1,7 kg

      Vendor:
      Gilde
      Regular price kr 2,158.80 NOK
      Regular price Sale price kr 2,158.80 NOK
    • Gilde Cured ham whole piece smoked (Røkt spekeskinke i bit, røkt) Ca 1.2 kg +/- 15%

      Gilde Cured ham whole piece smoked (Røkt spekeskinke i bit, røkt) Ca 1.2 kg +/- 15%

      Gilde Cured ham whole piece smoked (Røkt spekeskinke i bit, røkt) Ca 1.2 kg +/- 15%

      Vendor:
      Gilde
      Regular price From kr 1,440.00 NOK
      Regular price Sale price From kr 1,440.00 NOK
    • Vossakjøt cured sausage Deer (Reinsnabb) 300 grams Norwegian Foodstore

      Vossakjøt cured sausage Deer (Reinsnabb) 300 grams

      Vossakjøt cured sausage Deer (Reinsnabb) 300 grams

      Vendor:
      Vossakjøt
      Regular price kr 239.88 NOK
      Regular price Sale price kr 239.88 NOK
    • Tortilla Chips Cheese 185g

      Tortilla Chips Cheese 185g

      Tortilla Chips Cheese 185g

      Vendor:
      Old El Paso
      Regular price kr 95.88 NOK
      Regular price Sale price kr 95.88 NOK
      Unit price kr 518.27/kg
    • Mozell soda Grape&Apple 1,5 L Norwegian Foodstore

      Mozell soda Grape&Apple 1,5 L

      Mozell soda Grape&Apple 1,5 L

      Vendor:
      Ringnes
      Regular price kr 95.88 NOK
      Regular price Sale price kr 95.88 NOK
      Unit price kr 63.92/L
    • Gilde Cured ham whole piece unsmoked ( urøkt spekeskinke i bit, urøkt) Ca 1.1 kg +/- 15% Norwegian Foodstore

      Gilde Cured ham whole piece unsmoked (Urøkt spekeskinke i bit) Ca 1.25 kg +/- 15%

      Gilde Cured ham whole piece unsmoked (Urøkt spekeskinke i bit) Ca 1.25 kg +/- 15%

      Vendor:
      Gilde
      Regular price kr 1,318.80 NOK
      Regular price Sale price kr 1,318.80 NOK
    • Glutenfree Lomper 6 pack 180 grams Norwegian Foodstore

      Glutenfree Lomper 6 pack 180 grams

      Glutenfree Lomper 6 pack 180 grams

      Vendor:
      Engers lefsebakeri
      Regular price kr 59.88 NOK
      Regular price Sale price kr 59.88 NOK
    • Tortilla Original Medium 8pcs 320 grams

      Tortilla Original Medium 8pcs 320 grams

      Tortilla Original Medium 8pcs 320 grams

      Vendor:
      Santa Maria
      Regular price kr 71.88 NOK
      Regular price Sale price kr 71.88 NOK
    • Draumur strong 45 gram (Sterkur) Norwegian Foodstore

      Draumur strong 45 gram (Sterkur)

      Draumur strong 45 gram (Sterkur)

      Vendor:
      Draumur
      Regular price kr 53.88 NOK
      Regular price Sale price kr 53.88 NOK
    • After eight 200g Norwegian Foodstore

      After eight 200g

      After eight 200g

      Vendor:
      Nestle
      Regular price kr 119.88 NOK
      Regular price Sale price kr 119.88 NOK
    • Idun airier baking dry yeast 65 grams

      Idun airier baking dry yeast 65 grams

      Idun airier baking dry yeast 65 grams (Luftigere bakst tørrgjær)

      Vendor:
      Idun
      Regular price kr 138.00 NOK
      Regular price Sale price kr 138.00 NOK
      Unit price kr 2,123.08/kg
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

    Blog posts

    View all
    • Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious Delight

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

    • Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norwegian Treats

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

    • Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

    1 / of 3
    View all
    N

    Norwegian Foodstore AS

    Quality from Norway since 2015

    Leirvikflaten 31, 5179 Godvik, Bergen, Norway
    Phone: +4740401309
    Company registration (Org. no.): 921 234 260
    Live chat: Available during business hours
    Response time: Usually within 24 hours

    Subscribe to our emails

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MobilePay
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa
    © 2026, Norwegian Foodstore Powered by Shopify
    • Refund policy
    • Privacy policy
    • Terms of service
    • Shipping policy
    • Legal notice
    • Contact information
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.