Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Chocolate / Candy Norwegian Foodstore

Chocolate / Candy

Chocolate / Candy

Your cart

Loading...

Leave an order note – for gifts, for example 😊

Estimated total

kr 0.00 NOK

Taxes, discounts and shipping calculated at checkout.

📦 WE CURRENTLY SHIP ORDERS WITHIN 1–4 DAYS, DEPENDING ON STOCK AVAILABILITY. 📦

🌍 WE SHIP WORLDWIDE FROM NORWAY 🌍

☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

🎉SHIPPING WORLWIDE SINCE 2015 🎉

🚚 DHL EXPRESS GLOBAL DELIVERY TIME 2 - 7 DAYS 🚚

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
  • Chocolate | Candy | Snacks
    • Chocolate / Candy
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Packed together
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Invidual packed
    • Pick & Mix (Smågodt) Boxes
    • Chocolate
    • Candy
  • Snacks
  • Drinks
    • Drinks - Soda
    • Drinks - Saft (Juice)
    • Drinks - Coffee
    • Drinks - Hot Beverages
    • Drinks - Water
  • Cheese | Cookies | Crackers
    • Cheese
    • Flatbread
    • Crispbread
    • Cookies / Crackers
  • Dinner | Desserts
    • Dinner
    • Condiments
    • Spices
    • Sauces
    • Desserts
  • Spreads | Jam | Kaviar
    • Spread & Jam (Pålegg)
    • Caviar / Mayonnaise
  • Meat | Canned food
    • Meat
    • Canned food
    • Baby food
  • Sale
    • On sale now!
    • Expiration date sale - Save money & food
  • Health & Beauty
    • Vitamin / Supplements
    • Cosmetics / Soap
    • Lotions and Creams
  • Household
    • Clothing
    • Board games
    • Appliences
    • Detergents / Cleaning
    • Stickers
    • Other products
  • Baking | Pastry
    • Baking
    • Cereal
    • Pastry
    • Gluten free products
  • Seasons
    • Christmas
    • Pinnekjøtt
    • Easter
    • 17 Mai
  • Small-Scale Food Producers
    • Local food producers (Lokalmat)
  • New arrivals!
    • Newly added products
  • All products
  • Pages
    • Blog - Norwegian Foodstore blog!
    • About us
    • Contact us - Support
    • Heat notice
    • FAQ
    • Terms & conditions
    • Wholesale
    • Selg dine varer hos oss / Sell your products with us
  • Other categories
    • Gifts
  • On sale! 💵
    • Click here to see our sales
    • Expiration date sale - Save money & food
Log in

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
    Norwegian Foodstore

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Log in Cart
    Spend kr 2,000.00 NOK on products and get 20% off shipping ☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

    Search results

    • Stabburet Salmon Spread 4x40g – Norwegian laksepalegg portions with fast worldwide shipping

      Stabburet Salmon Spread 4x40 grams

      Stabburet Salmon Spread 4x40 grams (Laksepålegg)

      Vendor:
      Stabburet
      Regular price kr 119.88 NOK
      Regular price Sale price kr 119.88 NOK
      Unit price kr 749.25/kg
    • Freia Vanillasugar 175 grams (Vaniljesukker) Norwegian Foodstore

      Freia Vanillasugar 175 grams (Vaniljesukker)

      Freia Vanillasugar 175 grams (Vaniljesukker)

      Vendor:
      Freia
      Regular price kr 71.88 NOK
      Regular price Sale price kr 71.88 NOK
      Unit price kr 410.74/kg
    • Toro pancake mix 196 grams (Pannekaker) Norwegian Foodstore

      Toro pancake mix 203 grams (Pannekaker)

      Toro pancake mix 203 grams (Pannekaker)

      Vendor:
      Toro

      5.0 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price kr 53.88 NOK
      Regular price Sale price kr 53.88 NOK
      Unit price kr 265.42/kg
    • Stabburet smoked salmon 90 gram (Laksepålegg) Norwegian Foodstore

      Stabbur Smoked Salmon Spread 90 g

      Stabbur Smoked Salmon Spread 90 g (Stabbur-Laks med varmrøkt laks)

      Vendor:
      Orkla Foods Norge

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 71.88 NOK
      Regular price Sale price kr 71.88 NOK
      Unit price kr 798.67/kg
    • Peanut butter 350g – creamy peanut spread from Norway with fast worldwide shipping

      Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør)

      Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør) (Peanøttsmør)

      Vendor:
      Mills
      Regular price kr 95.88 NOK
      Regular price Sale price kr 95.88 NOK
    • Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram (Brunost) Norwegian Foodstore

      Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram

      Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram (Brunost)

      Vendor:
      Synnøve

      4.5 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price kr 107.88 NOK
      Regular price Sale price kr 107.88 NOK
      Unit price kr 224.75/kg
    • Real Honey 350 grams (Ekte honning - Honningcentralen) Norwegian Foodstore

      Real Honey 350 grams

      Real Honey 350 grams

      Vendor:
      Honningcentralen

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 167.88 NOK
      Regular price Sale price kr 167.88 NOK
      Unit price kr 479.66/kg
    • Stabbur Mackerel in tomato sauce 110 gram (Makrell i tomat) Norwegian Foodstore

      Stabbur Mackerel in Tomato Sauce 110 g

      Stabbur Mackerel in Tomato Sauce 110 g (Makrell i tomat)

      Vendor:
      Orkla Foods Norge

      5.0 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price kr 52.68 NOK
      Regular price Sale price kr 52.68 NOK
      Unit price kr 478.91/kg
    • Toro Vafler 591 gram (Wafflemix family size) Norwegian Foodstore

      Toro Vafler 612 gram (Wafflemix family size)

      Toro Vafler 612 gram (Wafflemix family size)

      Vendor:
      Toro

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 125.88 NOK
      Regular price Sale price kr 125.88 NOK
    • Nugatti MAX 40% less sugar chocolate / nut spread 450 gram (40% mindre sukker Sjokolade / nøtte pålegg) Norwegian Foodstore

      Nugatti MAX 40% less sugar chocolate / nut spread 450 gram (40% mindre sukker Sjokolade / nøtte pålegg)

      Nugatti MAX 40% less sugar chocolate / nut spread 450 gram (40% mindre sukker Sjokolade / nøtte pålegg)

      Vendor:
      Nugatti
      Regular price kr 119.88 NOK
      Regular price Sale price kr 119.88 NOK
      Unit price kr 266.40/kg
    • Kjøttkake sauce 4 pack 4x45 gram (Kjøttkakesaus 4 pakning)

      Kjøttkake sauce 4 pack 4x45 gram (Kjøttkakesaus 4 pakning)

      Kjøttkake sauce 4 pack 4x45 gram (Kjøttkakesaus 4 pakning)

      Vendor:
      Toro

      5.0 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price kr 89.88 NOK
      Regular price Sale price kr 89.88 NOK
    • Sandwich greaseproof paper (Mellomleggspapir) 500 sheets

      Sandwich greaseproof paper (Mellomleggspapir) 500 sheets

      Sandwich greaseproof paper (Mellomleggspapir) 500 sheets

      Vendor:
      Unik
      Regular price kr 35.88 NOK
      Regular price Sale price kr 35.88 NOK
    • Kjøttkake sauce 45 gram (Kjøttkakesaus) Norwegian Foodstore

      Kjøttkake sauce 45 gram (Kjøttkakesaus)

      Kjøttkake sauce 45 gram (Kjøttkakesaus)

      Vendor:
      Toro
      Regular price kr 35.88 NOK
      Regular price Sale price kr 35.88 NOK
    • Stabburet Mackerel in Salsa (Grovhakket makrell i salsa) 110 grams Norwegian Foodstore

      Stabburet Mackerel in Salsa (Grovhakket makrell i salsa) 110 grams

      Stabburet Mackerel in Salsa (Grovhakket makrell i salsa) 110 grams

      Vendor:
      Stabburet
      Regular price kr 53.88 NOK
      Regular price Sale price kr 53.88 NOK
      Unit price kr 489.82/kg
    • Stabburet Liver Pate Portion 6x22g – Norwegian leverpostei spread in convenient cups with fast worldwide shipping

      Stabburet liver pate portion 6x22 grams

      Stabburet liver pate portion 6x22 grams (Leverpostei porsjon)

      Vendor:
      Stabburet
      Regular price kr 65.88 NOK
      Regular price Sale price kr 65.88 NOK
      Unit price kr 499.09/kg
    • Hoff Potatoflour 500 grams (Potetmel) Norwegian Foodstore

      Hoff Potatoflour 500 grams (Potetmel)

      Hoff Potatoflour 500 grams (Potetmel)

      Vendor:
      Hoff

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 92.28 NOK
      Regular price Sale price kr 92.28 NOK
    • Toro Broth Aspik (Lys buljong gele) 22 grams Norwegian Foodstore

      Toro Broth Aspik (Lys buljong gele) 22 grams

      Toro Broth Aspik (Lys buljong gele) 22 grams

      Vendor:
      Toro
      Regular price kr 52.68 NOK
      Regular price Sale price kr 52.68 NOK
      Unit price kr 2,394.55/kg
    • Mills Smoked Cod Roe (Norwegian Kaviar) 185 gram Norwegian Foodstore

      Mills Smoked Cod Roe 185 gram

      Mills Smoked Cod Roe 185 gram (Kaviar)

      Vendor:
      Mills

      5.0 / 5.0

      (9) 9 total reviews

      Regular price kr 75.48 NOK
      Regular price Sale price kr 75.48 NOK
      Unit price kr 408.00/kg
    • Toro Lapper/Sveler 188 grams Norwegian Foodstore

      Toro Lapper/Sveler 220 grams

      Toro Lapper/Sveler 220 grams

      Vendor:
      Toro
      Regular price kr 89.88 NOK
      Regular price Sale price kr 89.88 NOK
    • Gluten Free Liver Paté (Glutenfri Leverpostei) 100 grams Norwegian Foodstore

      Gluten Free Liver Paté (Glutenfri Leverpostei) 100 grams

      Gluten Free Liver Paté (Glutenfri Leverpostei) 100 grams

      Vendor:
      Stabburet
      Regular price kr 41.88 NOK
      Regular price Sale price kr 41.88 NOK
      Unit price kr 418.80/kg
    • Stabburet Mackerel in Tomato sauce with Basil (Makrell i tomat med basilikum) 110 grams Norwegian Foodstore

      Stabburet Mackerel in Tomato sauce with Basil (Makrell i tomat med basilikum) 110 grams

      Stabburet Mackerel in Tomato sauce with Basil (Makrell i tomat med basilikum) 110 grams

      Vendor:
      Stabburet
      Regular price kr 47.88 NOK
      Regular price Sale price kr 47.88 NOK
    • Toro glutenfree waffle mix (glutenfri vafler) 246g – authentic Norwegian food from Norway with fast worldwide shipping

      Toro Glutenfree Waffle Mix 246 grams

      Toro Glutenfree Waffle Mix 246 grams (Glutenfri Vafler)

      Vendor:
      Toro
      Regular price kr 95.88 NOK
      Regular price Sale price kr 95.88 NOK
      Unit price kr 389.76/kg
    • Brown cheese lid / preserver (Brunost lokk) Norwegian Foodstore

      Brown cheese lid / preserver (Brunost lokk)

      Brown cheese lid / preserver (Brunost lokk)

      Vendor:
      Unik

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price kr 23.88 NOK
      Regular price Sale price kr 23.88 NOK
    • Piano Raspberry Sauce (Bringebær saus) 500 ml Norwegian Foodstore

      Piano Raspberry Sauce (Bringebær saus) 500 ml

      Piano Raspberry Sauce (Bringebær saus) 500 ml

      Vendor:
      Piano
      Regular price kr 59.88 NOK
      Regular price Sale price kr 59.88 NOK
      Unit price kr 119.76/L
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

    Blog posts

    View all
    • Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious Delight

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

    • Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norwegian Treats

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

    • Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

    1 / of 3
    View all
    N

    Norwegian Foodstore AS

    Quality from Norway since 2015

    Leirvikflaten 31, 5179 Godvik, Bergen, Norway
    Phone: +4740401309
    Company registration (Org. no.): 921 234 260
    Live chat: Available during business hours
    Response time: Usually within 24 hours

    Subscribe to our emails

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MobilePay
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa
    © 2026, Norwegian Foodstore Powered by Shopify
    • Refund policy
    • Privacy policy
    • Terms of service
    • Shipping policy
    • Legal notice
    • Contact information
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.