Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Chocolate / Candy Norwegian Foodstore

Chocolate / Candy

Chocolate / Candy

Your cart

Loading...

Leave an order note – for gifts, for example 😊

Estimated total

$0.00 USD

Taxes, discounts and shipping calculated at checkout.

📦 WE CURRENTLY SHIP ORDERS WITHIN 1–4 DAYS, DEPENDING ON STOCK AVAILABILITY. 📦

🌍 WE SHIP WORLDWIDE FROM NORWAY 🌍

☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

🎉SHIPPING WORLWIDE SINCE 2015 🎉

🚚 DHL EXPRESS GLOBAL DELIVERY TIME 2 - 7 DAYS 🚚

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
  • Chocolate | Candy | Snacks
    • Chocolate / Candy
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Packed together
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Invidual packed
    • Pick & Mix (Smågodt) Boxes
    • Chocolate
    • Candy
  • Snacks
  • Drinks
    • Drinks - Soda
    • Drinks - Saft (Juice)
    • Drinks - Coffee
    • Drinks - Hot Beverages
    • Drinks - Water
  • Cheese | Cookies | Crackers
    • Cheese
    • Flatbread
    • Crispbread
    • Cookies / Crackers
  • Dinner | Desserts
    • Dinner
    • Condiments
    • Spices
    • Sauces
    • Desserts
  • Spreads | Jam | Kaviar
    • Spread & Jam (Pålegg)
    • Caviar / Mayonnaise
  • Meat | Canned food
    • Meat
    • Canned food
    • Baby food
  • Sale
    • On sale now!
    • Expiration date sale - Save money & food
  • Health & Beauty
    • Vitamin / Supplements
    • Cosmetics / Soap
    • Lotions and Creams
  • Household
    • Clothing
    • Board games
    • Appliences
    • Detergents / Cleaning
    • Stickers
    • Other products
  • Baking | Pastry
    • Baking
    • Cereal
    • Pastry
    • Gluten free products
  • Seasons
    • Christmas
    • Pinnekjøtt
    • Easter
    • 17 Mai
  • Small-Scale Food Producers
    • Local food producers (Lokalmat)
  • New arrivals!
    • Newly added products
  • All products
  • Pages
    • Blog - Norwegian Foodstore blog!
    • About us
    • Contact us - Support
    • Heat notice
    • FAQ
    • Terms & conditions
    • Wholesale
    • Selg dine varer hos oss / Sell your products with us
  • Other categories
    • Gifts
  • On sale! 💵
    • Click here to see our sales
    • Expiration date sale - Save money & food
Log in

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
    Norwegian Foodstore

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Log in Cart
    Spend $211.79 USD on products and get 20% off shipping ☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

    Search results

    • Toro Glutenfree flour mixture Coarse (grov glutenfri melblanding) 406 grams Norwegian Foodstore

      Toro Gluten-Free Coarse Flour Mix 415 grams

      Toro Gluten-Free Coarse Flour Mix 415 grams (Grov glutenfri melblanding)

      Vendor:
      Toro
      Regular price $10.05 USD
      Regular price Sale price $10.05 USD
      Unit price $24.22/kg
    • Real Honey 350 grams (Ekte honning - Honningcentralen) Norwegian Foodstore

      Real Honey 350 grams

      Real Honey 350 grams

      Vendor:
      Honningcentralen

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $14.81 USD
      Regular price Sale price $14.81 USD
      Unit price $42.31/kg
    • Regal Spelt Flour fine 1 kg (Siktet Speltmel)

      Regal Spelt Flour fine 1 kg (Siktet Speltmel)

      Regal Spelt Flour fine 1 kg (Siktet Speltmel)

      Vendor:
      Regal
      Regular price $8.88 USD
      Regular price Sale price $8.88 USD
    • Iduns Dry yeast (Mors Hjemmebakte Tørrgjær) 5 x 10 grams Norwegian Foodstore

      Iduns Dry yeast (Mors Hjemmebakte Tørrgjær) 5 x 10 grams

      Iduns Dry yeast (Mors Hjemmebakte Tørrgjær) 5 x 10 grams

      Vendor:
      Idun
      Regular price $4.75 USD
      Regular price Sale price $4.75 USD
    • Regal Coarse Whole wheat flour (grovmalt sammalt hvetemel) 1 Kg

      Regal Coarse Whole wheat flour (grovmalt sammalt hvetemel) 1 Kg

      Regal Coarse Whole wheat flour (grovmalt sammalt hvetemel) 1 Kg

      Vendor:
      Regal
      Regular price $4.23 USD
      Regular price Sale price $4.23 USD
    • Piano Vanilla Curd for Baking 500ml (vaniljekrem for baking) Norwegian Foodstore

      Piano Vanilla Curd for Baking 500ml (vaniljekrem for baking)

      Piano Vanilla Curd for Baking 500ml (vaniljekrem for baking)

      Vendor:
      Piano
      Regular price $8.46 USD
      Regular price Sale price $8.46 USD
    • Shortbread moulds non-stick (sandkake former) 20 pcs – authentic Norwegian baking tools from Norway with fast worldwide shipping

      Shortbread moulds, Non-stick - 20 pcs (Sandkake former)

      Shortbread moulds, Non-stick - 20 pcs (Sandkake former)

      Vendor:
      Aanonsen
      Regular price $37.05 USD
      Regular price Sale price $37.05 USD
      Unit price $37.05 each
    • Peanut butter 350g – creamy peanut spread from Norway with fast worldwide shipping

      Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør)

      Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør) (Peanøttsmør)

      Vendor:
      Mills
      Regular price $8.46 USD
      Regular price Sale price $8.46 USD
    • Regal Fine Whole Grain Rye Flour 1 kg

      Regal Fine Whole Grain Rye Flour 1 kg

      Regal Fine Whole Grain Rye Flour 1 kg

      Vendor:
      Regal
      Regular price $4.75 USD
      Regular price Sale price $4.75 USD
      Unit price $4.75/kg
    • Regal Rye flour sifted (Siktet Rugmel) 1 kg

      Regal Rye flour sifted (Siktet Rugmel) 1 kg

      Regal Rye flour sifted (Siktet Rugmel) 1 kg

      Vendor:
      Regal
      Regular price $4.44 USD
      Regular price Sale price $4.44 USD
    • Mills light mayonnaise 170 gram (Lett majones) Norwegian Foodstore

      Mills light mayonnaise 170 gram (Lett majones)

      Mills light mayonnaise 170 gram (Lett majones)

      Vendor:
      Mills
      Regular price $6.87 USD
      Regular price Sale price $6.87 USD
      Unit price $4.04/100g
    • Stainless steel shortbread molds (sandkakeformer) 20 pcs – authentic Norwegian baking tools from Norway with fast worldwide shipping

      Stainless steel shortbread molds - 20pcs (Sandkakeformer)

      Stainless steel shortbread molds - 20pcs (Sandkakeformer)

      Vendor:
      Aanonsen
      Regular price $12.70 USD
      Regular price Sale price $12.70 USD
      Unit price $12.70 each
    • Idun airier baking dry yeast 65 grams

      Idun airier baking dry yeast 65 grams

      Idun airier baking dry yeast 65 grams (Luftigere bakst tørrgjær)

      Vendor:
      Idun
      Regular price $12.18 USD
      Regular price Sale price $12.18 USD
      Unit price $187.38/kg
    • Toro Bali Chicken Pot Dinner with pineapple and apple (Bali Kylling gryte) 71 grams Norwegian Foodstore

      Toro Bali Chicken Pot Dinner with pineapple and apple 91 grams

      Toro Bali Chicken Pot Dinner with pineapple and apple 91 grams (Bali Kyllinggryte)

      Vendor:
      Toro
      Regular price $8.46 USD
      Regular price Sale price $8.46 USD
      Unit price $92.97/kg
    • Idun Fresher baking dry yeast 65 grams

      Idun Fresher baking dry yeast 65 grams

      Idun Fresher baking dry yeast 65 grams (Ferskere bakst tørrgjær)

      Vendor:
      Idun
      Regular price $12.60 USD
      Regular price Sale price $12.60 USD
      Unit price $193.85/kg
    • Lerum Blueberry Jam 330g – Norwegian blabaer jam no added sugar with fast worldwide shipping

      Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr

      Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr (Blåbær syltetøy uten sukker)

      Vendor:
      Lerum
      Regular price $9.52 USD
      Regular price Sale price $9.52 USD
      Unit price $28.85/kg
    • Askim Strawberry Jam 370g (jordbær syltetøy) – Norwegian Foodstore

      Askim Strawberry jam 370g

      Askim Strawberry jam 370g (Jordbær syltetøy)

      Vendor:
      Askim
      Regular price $8.46 USD
      Regular price Sale price $8.46 USD
      Unit price $22.86/kg
    • Kavli Low Fat Chicken Cream Cheese 175g – Norwegian magerost with chicken, fast worldwide shipping

      Exp.date sale 22 oct 26 | Kavli Low fat Chicken Cream Cheese 175 grams

      SAVE -49%

      Exp.date sale 22 oct 26 | Kavli Low fat Chicken Cream Cheese 175 grams (Magerost Kylling)

      Vendor:
      Kavli
      Regular price $4.01 USD
      Regular price $7.93 USD Sale price $4.01 USD
      Unit price $22.91/kg
      SAVE -49%
    • Semolina (semulegryn) 1 kg – authentic Norwegian food ingredient from Norway with fast worldwide shipping

      Semolina 1 Kg

      Semolina 1 Kg (Semulegryn)

      Vendor:
      Norgesmøllene

      1.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $6.34 USD
      Regular price Sale price $6.34 USD
      Unit price $6.34/kg
    • Askim Stirred Lingonberries 360g Norwegian Foodstore

      Askim Stirred Lingonberries 360 grams

      Askim Stirred Lingonberries 360 grams (Rørte Tyttebær)

      Vendor:
      Askim
      Regular price $13.76 USD
      Regular price Sale price $13.76 USD
      Unit price $3.82/100g
    • Lerum Klem Strawberry Jam 415g (jordbær syltetøy) – Norwegian strawberry jam from Norway with fast worldwide shipping

      Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram

      Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram (Jordbær syltetøy)

      Vendor:
      Lerum
      Regular price $7.40 USD
      Regular price Sale price $7.40 USD
      Unit price $18.05/kg
    • Lerum Blueberry Jam 330g – Norwegian blabaer jam no added sugar with fast worldwide shipping

      Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr

      SAVE -61%

      Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr (Blåbær syltetøy uten sukker)

      Vendor:
      Lerum
      Regular price $3.70 USD
      Regular price $9.52 USD Sale price $3.70 USD
      Unit price $11.21/kg
      SAVE -61%
    • Lerum Klem Strawberry Jam 415g (jordbær syltetøy) – Norwegian strawberry jam from Norway with fast worldwide shipping

      Exp.date sale 31 aug 26 | Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram

      SAVE -50%

      Exp.date sale 31 aug 26 | Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram (Jordbær syltetøy)

      Vendor:
      Lerum
      Regular price $3.70 USD
      Regular price $7.40 USD Sale price $3.70 USD
      Unit price $9.02/kg
      SAVE -50%
    • Synnøve Crispbread Sesame and Flax seed (Grovkrisp knekkebrød) 170gr Norwegian Foodstore

      Synnøve Crispbread Sesame and Flax seed (Grovkrisp knekkebrød) 170gr

      Sold out

      Synnøve Crispbread Sesame and Flax seed (Grovkrisp knekkebrød) 170gr

      Vendor:
      Synnøve
      Regular price $6.87 USD
      Regular price Sale price $6.87 USD
      Sold out
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4

    Blog posts

    View all
    • Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious Delight

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

    • Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norwegian Treats

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

    • Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

    1 / of 3
    View all
    N

    Norwegian Foodstore AS

    Quality from Norway since 2015

    Leirvikflaten 31, 5179 Godvik, Bergen, Norway
    Phone: +4740401309
    Company registration (Org. no.): 921 234 260
    Live chat: Available during business hours
    Response time: Usually within 24 hours

    Subscribe to our emails

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MobilePay
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa
    © 2026, Norwegian Foodstore Powered by Shopify
    • Refund policy
    • Privacy policy
    • Terms of service
    • Shipping policy
    • Legal notice
    • Contact information
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.