Search results
-
Vesteraalens Fishballs 550 gram (Fiskeboller)
Vendor:Vesteraalens5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price £9.57 GBPRegular priceUnit price £17.40/kgSale price £9.57 GBP -
Askim Rhubarb marmalade 370 ml (Rabarbra marmelade)
Vendor:AskimRegular price £7.98 GBPRegular priceUnit price £21.57/kgSale price £7.98 GBP -
Wasa Kavring / Skorper 350 grams
Vendor:WasaRegular price £5.58 GBPRegular priceSale price £5.58 GBP -
Pågen Gifflar kanel 300 grams
Vendor:PågenRegular price £5.58 GBPRegular priceSale price £5.58 GBP -
Wasa Husman Crispbread 260 g (Wasa Husman Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge AS5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £2.71 GBPRegular priceUnit price £10.42/kgSale price £2.71 GBP -
Stabburet Mackerel in tomato sauce 170 gram (Makrell i tomat)
Vendor:Stabburet4.5 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price £5.34 GBPRegular priceUnit price £3.14/100gSale price £5.34 GBP -
Cheese slicer elegant allround (Ostehøvel)
Vendor:Aanonsen5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price £7.98 GBPRegular priceUnit price £7.98 eachSale price £7.98 GBP -
Korni Flatbread 275 grams (Flatbrød)
Vendor:KorniRegular price £4.38 GBPRegular priceUnit price £15.93/kgSale price £4.38 GBP -
Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price £5.98 GBPRegular priceUnit price £27.18/kgSale price £5.98 GBP -
Urkraft Oatmeal linseeds&cardamom 65 grams (Havregrøt)
Vendor:MøllerensRegular price £1.99 GBPRegular priceSale price £1.99 GBP -
Vestlandslefse pastry 360 gram (10 pack) (Lefse)
Vendor:Vestlandslefsa5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £4.46 GBPRegular priceUnit price £12.39/kgSale price £4.46 GBP -
Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price £2.59 GBPRegular priceUnit price £12.33/kg£5.18 GBPSale price £2.59 GBPSAVE -50% -
Kvikk Lunsj Bites 130 grams
Vendor:Freia5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £7.18 GBPRegular priceUnit price £55.23/kgSale price £7.18 GBP -
Kransekake 18 rings 900 grams
Vendor:Berthas5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price £27.94 GBPRegular priceSale price £27.94 GBP -
Tine Brown cheese Anno 1863 450 gram (Brunost - Gudbrandsdalsost)
Vendor:Tine5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £11.97 GBPRegular priceSale price £11.97 GBP -
Gilde Haugpølse 150 grams
Vendor:GildeRegular price £8.78 GBPRegular priceSale price £8.78 GBP -
Pick & Mix | Sweet fruit pacifiers 3.5 kg (Søte fruktsmokker)
Vendor:HariboRegular price £69.87 GBPRegular priceUnit price £19.96/kg£0.00 GBPSale price £69.87 GBP -
Sætre Gold Wafers (Gull vaffler) 250 grams
Vendor:SaetreRegular price £7.18 GBPRegular priceSale price £7.18 GBP -
Exp.date sale 13 oct 26 | Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price £3.59 GBPRegular priceUnit price £16.32/kg£5.98 GBPSale price £3.59 GBPSAVE -40% -
Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price £5.18 GBPRegular priceUnit price £24.67/kgSale price £5.18 GBP -
Stabburet Salmon Spread 4x40 grams (Laksepålegg)
Vendor:StabburetRegular price £7.98 GBPRegular priceUnit price £49.88/kgSale price £7.98 GBP -
Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør) (Peanøttsmør)
Vendor:MillsRegular price £6.38 GBPRegular priceSale price £6.38 GBP -
Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams
Vendor:SigdalRegular price £3.59 GBPRegular priceUnit price £15.28/kg£5.98 GBPSale price £3.59 GBPSAVE -40% -
First Price Hazelnut Spread (Nøttepålegg) 400 grams
Vendor:First PriceRegular price £3.59 GBPRegular priceSale price £3.59 GBP
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.