Search results
-
Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr (Blåbær syltetøy uten sukker)
Vendor:LerumRegular price £2.79 GBPRegular priceUnit price £8.45/kg£7.18 GBPSale price £2.79 GBPSAVE -61% -
Exp.date sale 31 aug 26 | Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram (Jordbær syltetøy)
Vendor:LerumRegular price £2.79 GBPRegular priceUnit price £6.80/kg£5.58 GBPSale price £2.79 GBPSAVE -50% -
Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Cherry Jam (Kirsebær syltetøy uten tilsatt sukker) 330gr
Vendor:LerumRegular price £1.99 GBPRegular priceUnit price £6.03/kg£5.98 GBPSale price £1.99 GBPSAVE -67% -
Lerum Strawberry jam 800 grams (Jordbær syltetøy)
Vendor:LerumRegular price £8.78 GBPRegular priceUnit price £1.10/100gSale price £8.78 GBP -
Lerum Raspberry Jam (bringebær syltetøy uten tilsatt sukker) 330gr
Vendor:LerumRegular price £7.18 GBPRegular priceSale price £7.18 GBP -
Nora Raspberry jam light 540 grams (Bringebær syltetøy lett)
Vendor:NoraRegular price £7.98 GBPRegular priceSale price £7.98 GBP -
Lerum Blueberry jam no added sugar 435 grams (Blåbær syltetøy uten tilsatt sukker)
Vendor:LerumRegular price £8.46 GBPRegular priceUnit price £19.45/kgSale price £8.46 GBP -
Nora Strawberry 530 grams (Jordbær syltetøy lett)
Vendor:NoraRegular price £7.18 GBPRegular priceSale price £7.18 GBP -
Askim Rhubarb marmalade 370 ml (Rabarbra marmelade)
Vendor:AskimRegular price £7.98 GBPRegular priceUnit price £21.57/kgSale price £7.98 GBP -
Lerum Orange Marmelade 840 grams (Appelsinmarmelade)
Vendor:Lerum5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £7.98 GBPRegular priceUnit price £9.50/kgSale price £7.98 GBP -
Askim Stirred Lingonberries 360 grams (Rørte Tyttebær)
Vendor:AskimRegular price £10.37 GBPRegular priceUnit price £2.88/100gSale price £10.37 GBP -
Jam freeze powder (frysepulver) 45 grams
Vendor:JAMRegular price £2.39 GBPRegular priceUnit price £53.11/kgSale price £2.39 GBP -
Askim Apple jelly 250g (Eplegelè)
Vendor:AskimRegular price £4.78 GBPRegular priceUnit price £1.91/100gSale price £4.78 GBP -
Apple jelly w/ Fir shoots 125 grams (Eple gelè m/granskudd)
Vendor:Røyland Gård5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £11.57 GBPRegular priceSale price £11.57 GBP -
Hervik Currant jelly 330g (Rips gelè)
Vendor:HervikRegular price £9.17 GBPRegular priceUnit price £27.79/kgSale price £9.17 GBP -
Gangstad Buckthorn marmelade 100 gram (Tindvedbær marmelade)
Vendor:GangstadRegular price £9.17 GBPRegular priceSale price £9.17 GBP -
Røyland Currants jelly 170 grams (Rips gelè)
Vendor:Røyland GårdRegular price £9.17 GBPRegular priceUnit price £53.94/kgSale price £9.17 GBP -
Sjokade chocolate spread 450 grams (Sjokoladepålegg)
Vendor:OrklaRegular price £5.58 GBPRegular priceUnit price £12.40/kgSale price £5.58 GBP -
Apple & Ginger juice 0,75L
Vendor:Askim GårdRegular price £13.57 GBPRegular priceSale price £13.57 GBP -
Banos banana spread (Banan pålegg) 240 grams - LAST STOCK!
Vendor:Banos5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £3.98 GBPRegular priceUnit price £16.58/kg£7.98 GBPSale price £3.98 GBPSAVE -50% -
Tine Brown Gudbrandsdal cheese 500 gram (Brunost – Gudbrandsdalsost G35)
Vendor:Tine5.0 / 5.0
(5) 5 total reviews
Regular price £9.57 GBPRegular priceUnit price £19.14/kgSale price £9.57 GBP -
Wasa Frukost Crispbread 240 grams (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price £2.95 GBPRegular priceUnit price £12.29/kgSale price £2.95 GBP -
HaPå spread 310 gram (Pålegg)
Vendor:Kavli5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price £3.98 GBPRegular priceUnit price £12.84/kgSale price £3.98 GBP -
Nugatti Original Chocolate Hazelnut Spread 500g (Sjokolade / Nøttepålegg)
Vendor:Nugatti5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price £6.38 GBPRegular priceUnit price £1.28/100gSale price £6.38 GBP
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.