Search results
-
Whole Grain Rye Sourdough Crispbread 200 g (Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge ASRegular price $5.57 CADRegular priceUnit price $27.85/kgSale price $5.57 CAD -
Wasa Sandwich Brunost (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 36 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $101.62/kgSale price $3.76 CAD -
Wasa Frukost Crispbread 240 grams (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $5.57 CADRegular priceUnit price $23.21/kgSale price $5.57 CAD -
Wasa Sandwich Chives (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 37 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $101.62/kgSale price $3.76 CAD -
Exp.date sale 20 aug 26 | Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $2.25 CADRegular priceUnit price $11.25/kg$5.57 CADSale price $2.25 CADSAVE -60% -
Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $125.33/kgSale price $3.76 CAD -
Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kgSale price $3.76 CAD -
Exp.date sale 31 aug 26 | Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $1.88 CADRegular priceUnit price $62.67/kg$3.76 CADSale price $1.88 CADSAVE -50% -
Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kg$1.88 CADSale price $3.76 CAD -
Ideal Flatbread 190 grams (Ideal Flatbrød)
Vendor:Ideal5.0 / 5.0
(4) 4 total reviews
Regular price $6.02 CADRegular priceUnit price $31.68/kgSale price $6.02 CAD -
Mors hjemmebakte flatbread 520 gram (Flatbrød)
Vendor:Mors5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $14.02 CADRegular priceUnit price $26.96/kgSale price $14.02 CAD -
Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams
Vendor:SigdalRegular price $11.30 CADRegular priceUnit price $48.09/kgSale price $11.30 CAD -
Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price $11.30 CADRegular priceUnit price $51.36/kgSale price $11.30 CAD -
Wasa Husman Crispbread 260 g (Wasa Husman Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge AS5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $5.11 CADRegular priceUnit price $19.65/kgSale price $5.11 CAD -
Exp.date sale 13 oct 26 | Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price $6.78 CADRegular priceUnit price $30.82/kg$11.30 CADSale price $6.78 CADSAVE -40% -
Wasa Oat Crispbread 300 g (Wasa Havre Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge ASRegular price $8.43 CADRegular priceUnit price $28.10/kgSale price $8.43 CAD -
Sætre Fiberrik crispbread sunflowerseeds (Fiberrik Solsikke) 125g
Vendor:Sætre5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $12.05 CADRegular priceSale price $12.05 CAD -
Regal Grain bread mix 1 kg (Kornbrød)
Vendor:RegalRegular price $7.53 CADRegular priceSale price $7.53 CAD -
Berthas Klenning with cinnamon 260 grams
Vendor:Bertas5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $9.79 CADRegular priceUnit price $37.65/kgSale price $9.79 CAD -
Wasa Crispbread Gluten and Lactose Free (240 grams)
Vendor:WasaRegular price $16.58 CADRegular priceSale price $16.58 CAD -
Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams
Vendor:SigdalRegular price $6.78 CADRegular priceUnit price $28.85/kg$11.30 CADSale price $6.78 CADSAVE -40% -
Regal Sunflowerseed Bread baking mix (Solsikkebrød bakemix) 1 kg
Vendor:Regal5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $6.93 CADRegular priceSale price $6.93 CAD
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.