Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Chocolate / Candy Norwegian Foodstore

Chocolate / Candy

Chocolate / Candy

Your cart

Loading...

Leave an order note – for gifts, for example 😊

Estimated total

$0.00 CAD

Taxes included. Discounts and shipping calculated at checkout.

📦 WE CURRENTLY SHIP ORDERS WITHIN 1–4 DAYS, DEPENDING ON STOCK AVAILABILITY. 📦

🌍 WE SHIP WORLDWIDE FROM NORWAY 🌍

☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

🎉SHIPPING WORLWIDE SINCE 2015 🎉

🚚 DHL EXPRESS GLOBAL DELIVERY TIME 2 - 7 DAYS 🚚

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
  • Chocolate | Candy | Snacks
    • Chocolate / Candy
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Packed together
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Invidual packed
    • Pick & Mix (Smågodt) Boxes
    • Chocolate
    • Candy
  • Snacks
  • Drinks
    • Drinks - Soda
    • Drinks - Saft (Juice)
    • Drinks - Coffee
    • Drinks - Hot Beverages
    • Drinks - Water
  • Cheese | Cookies | Crackers
    • Cheese
    • Flatbread
    • Crispbread
    • Cookies / Crackers
  • Dinner | Desserts
    • Dinner
    • Condiments
    • Spices
    • Sauces
    • Desserts
  • Spreads | Jam | Kaviar
    • Spread & Jam (Pålegg)
    • Caviar / Mayonnaise
  • Meat | Canned food
    • Meat
    • Canned food
    • Baby food
  • Sale
    • On sale now!
    • Expiration date sale - Save money & food
  • Health & Beauty
    • Vitamin / Supplements
    • Cosmetics / Soap
    • Lotions and Creams
  • Household
    • Clothing
    • Board games
    • Appliences
    • Detergents / Cleaning
    • Stickers
    • Other products
  • Baking | Pastry
    • Baking
    • Cereal
    • Pastry
    • Gluten free products
  • Seasons
    • Christmas
    • Pinnekjøtt
    • Easter
    • 17 Mai
  • Small-Scale Food Producers
    • Local food producers (Lokalmat)
  • New arrivals!
    • Newly added products
  • All products
  • Pages
    • Blog - Norwegian Foodstore blog!
    • About us
    • Contact us - Support
    • Heat notice
    • FAQ
    • Terms & conditions
    • Wholesale
    • Selg dine varer hos oss / Sell your products with us
  • Other categories
    • Gifts
  • On sale! 💵
    • Click here to see our sales
    • Expiration date sale - Save money & food
Log in

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
    Norwegian Foodstore

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Log in Cart
    Spend $301.68 CAD on products and get 20% off shipping ☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

    Search results

    • Regal Easy Oat Bread Mix 1kg – Norwegian Havrebrød Lettbakt mix for homemade oat bread

      Regal Easy Oat Bread Mix 1 Kg (Havrebrød Lettbakt)

      Regal Easy Oat Bread Mix 1 Kg (Havrebrød Lettbakt)

      Vendor:
      Regal
      Regular price $9.04 CAD
      Regular price Sale price $9.04 CAD
      Unit price $9.04/kg
    • Berthas Sugar & Cinnamon Turklenning (Sukker & Kanel) 1pk – authentic Norwegian baking product from Norway with fast worldwide shipping

      Berthas Klenning Sugar & Cinnamon 1pk

      Berthas Klenning Sugar & Cinnamon 1pk (Turklenning Sukker&Kanel 1pk)

      Vendor:
      Berthas
      Regular price $2.25 CAD
      Regular price Sale price $2.25 CAD
      Unit price $45.00/kg
    • Kvikk lunsj bisquit and chocolate 47 gram Norwegian Foodstore

      Kvikk lunsj bisquit and chocolate 47 gram

      Kvikk lunsj bisquit and chocolate 47 gram

      Vendor:
      Freia

      5.0 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price $6.02 CAD
      Regular price Sale price $6.02 CAD
      Unit price $128.09/kg
    • Kvikk Lunsj bisquit and chocolate 3 x 47 gram Norwegian Foodstore

      Kvikk Lunsj bisquit and chocolate 3 x 47 gram

      Kvikk Lunsj bisquit and chocolate 3 x 47 gram (Kjekssjokolade)

      Vendor:
      Freia

      4.75 / 5.0

      (4) 4 total reviews

      Regular price $13.56 CAD
      Regular price Sale price $13.56 CAD
      Unit price $96.17/kg
    • Freia milk chocolate with Kvikk lunch 200 gram (Melkesjokolade Kvikk Lunsj) Norwegian Foodstore

      Freia milk chocolate with Kvikk lunch 200 gram

      Freia milk chocolate with Kvikk lunch 200 gram (Melkesjokolade Kvikk Lunsj)

      Vendor:
      Freia

      4.6 / 5.0

      (5) 5 total reviews

      Regular price $18.09 CAD
      Regular price Sale price $18.09 CAD
      Unit price $90.45/kg
    • Kvikk Lunsj Bites 130 grams

      Kvikk Lunsj Bites 130 grams

      Kvikk Lunsj Bites 130 grams

      Vendor:
      Freia

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $13.56 CAD
      Regular price Sale price $13.56 CAD
      Unit price $104.31/kg
    • Skjenning Røra 300 gr (Flatbread)

      Skjenning Røra 300 gr (Flatbread)

      SAVE -92%

      Skjenning Røra 300 gr (Flatbread)

      Vendor:
      Røra
      Regular price From $30.15 CAD
      Regular price $180.10 CAD Sale price From $30.15 CAD
      Unit price $100.50/kg
      SAVE -92%
    • Kjøttkake sauce 4 pack 4x45 gram (Kjøttkakesaus 4 pakning)

      Kjøttkake sauce 4 pack 4x45 gram (Kjøttkakesaus 4 pakning)

      Kjøttkake sauce 4 pack 4x45 gram (Kjøttkakesaus 4 pakning)

      Vendor:
      Toro

      5.0 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price $11.30 CAD
      Regular price Sale price $11.30 CAD
    • Sætre Kornmo biscuit (Kornmo kjeks) 225 grams Norwegian Foodstore

      Sætre Kornmo biscuit (Kornmo kjeks) 225 grams

      Sætre Kornmo biscuit (Kornmo kjeks) 225 grams

      Vendor:
      Saetre
      Regular price $9.04 CAD
      Regular price Sale price $9.04 CAD
    • Kransekake 18 rings 900 grams

      Kransekake 18 rings 900 grams

      Kransekake 18 rings 900 grams

      Vendor:
      Berthas

      5.0 / 5.0

      (3) 3 total reviews

      Regular price $52.78 CAD
      Regular price Sale price $52.78 CAD
    • Korni Flatbread 275 grams Norwegian Foodstore

      Korni Flatbread 275 grams

      Korni Flatbread 275 grams (Flatbrød)

      Vendor:
      Korni
      Regular price $8.28 CAD
      Regular price Sale price $8.28 CAD
      Unit price $30.11/kg
    • Berthas Klenning with buttercream (smørkrem) 260 grams Norwegian Foodstore

      Berthas Klenning with buttercream (smørkrem) 260 grams

      Berthas Klenning with buttercream (smørkrem) 260 grams

      Vendor:
      Bertas
      Regular price $9.79 CAD
      Regular price Sale price $9.79 CAD
      Unit price $37.65/kg
    • Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g

      Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g

      SAVE -50%

      Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g

      Vendor:
      Holmen Crisp
      Regular price $4.89 CAD
      Regular price $9.79 CAD Sale price $4.89 CAD
      Unit price $23.29/kg
      SAVE -50%
    • Gjende Original Cookies (Kjeks) 220 grams Norwegian Foodstore

      Gjende Original Cookies 220 grams

      Gjende Original Cookies 220 grams

      Vendor:
      Sætre
      Regular price $10.09 CAD
      Regular price Sale price $10.09 CAD
      Unit price $45.86/kg
    • Regal Wheat buns bakemix 1 kg with cardamom (Hveteboller)

      Regal Wheat buns bakemix 1 kg with cardamom (Hveteboller)

      Regal Wheat buns bakemix 1 kg with cardamom (Hveteboller)

      Vendor:
      Regal
      Regular price $8.37 CAD
      Regular price Sale price $8.37 CAD
    • Sætre Snackers salt crackers (Kjeks)  120 grams Norwegian Foodstore

      Sætre Snackers salt crackers (Kjeks) 120 grams

      Sætre Snackers salt crackers (Kjeks) 120 grams

      Vendor:
      Sætre
      Regular price $9.04 CAD
      Regular price Sale price $9.04 CAD
    • Stabburet Strawberry jam 400 gram (Jordbær "Hjemmelaget" syltetøy)

      Stabburet Strawberry jam 400 gram (Jordbær "Hjemmelaget" syltetøy)

      Stabburet Strawberry jam 400 gram (Jordbær "Hjemmelaget" syltetøy)

      Vendor:
      Stabburet

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $8.58 CAD
      Regular price Sale price $8.58 CAD
      Unit price $21.45/kg
    • Vestlands Lefse with Sugar & Cinnamon 2pk 70g

      Vestlands Lefse with Sugar & Cinnamon 2pk 70g

      Vestlands Lefse with Sugar & Cinnamon 2pk 70g (Vestlandslefsa Sukker & Kanel)

      Vendor:
      Vestlandslefsa

      3.5 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price $3.00 CAD
      Regular price Sale price $3.00 CAD
      Unit price $42.86/kg
    • Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram (Brunost) Norwegian Foodstore

      Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram

      Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram (Brunost)

      Vendor:
      Synnøve

      4.5 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price $13.56 CAD
      Regular price Sale price $13.56 CAD
      Unit price $28.25/kg
    • Freia Sjokoklem wafer biscuit 180 gram (kjeks) Norwegian Foodstore

      Freia Sjokoklem wafer biscuit 180 gram (kjeks)

      Freia Sjokoklem wafer biscuit 180 gram (kjeks) (Sjokoklem Kjeks)

      Vendor:
      Freia
      Regular price $16.58 CAD
      Regular price Sale price $16.58 CAD
      Unit price $92.11/kg
    • Freia Peanøttkubbe chocolate bar 60 gram Norwegian Foodstore

      Freia Peanøttkubbe chocolate bar 60 gram

      Freia Peanøttkubbe chocolate bar 60 gram

      Vendor:
      Freia
      Regular price $5.57 CAD
      Regular price Sale price $5.57 CAD
      Unit price $92.83/kg
    • Pea Flatbread Crisp 210g

      Pea Flatbread Crisp 210g

      Pea Flatbread Crisp 210g

      Vendor:
      Holmen Crisp
      Regular price $9.79 CAD
      Regular price Sale price $9.79 CAD
      Unit price $46.62/kg
    • Kaptein biscuit 200 gram (kjeks) Norwegian Foodstore

      Kaptein biscuit 200 gram (kjeks)

      Kaptein biscuit 200 gram (kjeks)

      Vendor:
      Saetre
      Regular price $7.92 CAD
      Regular price Sale price $7.92 CAD
      Unit price $3.96/100g
    • Wasa Kavring / Skorper 350 grams Norwegian Foodstore

      Wasa Kavring / Skorper 350 grams

      Wasa Kavring / Skorper 350 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $10.54 CAD
      Regular price Sale price $10.54 CAD
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4

    Blog posts

    View all
    • Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious Delight

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

    • Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norwegian Treats

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

    • Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

    1 / of 3
    View all
    N

    Norwegian Foodstore AS

    Quality from Norway since 2015

    Leirvikflaten 31, 5179 Godvik, Bergen, Norway
    Phone: +4740401309
    Company registration (Org. no.): 921 234 260
    Live chat: Available during business hours
    Response time: Usually within 24 hours

    Subscribe to our emails

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MobilePay
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa
    © 2026, Norwegian Foodstore Powered by Shopify
    • Refund policy
    • Privacy policy
    • Terms of service
    • Shipping policy
    • Legal notice
    • Contact information
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.