Search results
-
Vesteraalens Fishballs 550 gram (Fiskeboller)
Vendor:Vesteraalens5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $18.09 CADRegular priceUnit price $32.89/kgSale price $18.09 CAD -
Askim Rhubarb marmalade 370 ml (Rabarbra marmelade)
Vendor:AskimRegular price $15.07 CADRegular priceUnit price $40.73/kgSale price $15.07 CAD -
Wasa Kavring / Skorper 350 grams
Vendor:WasaRegular price $10.54 CADRegular priceSale price $10.54 CAD -
Pågen Gifflar kanel 300 grams
Vendor:PågenRegular price $10.54 CADRegular priceSale price $10.54 CAD -
Wasa Husman Crispbread 260 g (Wasa Husman Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge AS5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $5.11 CADRegular priceUnit price $19.65/kgSale price $5.11 CAD -
Stabburet Mackerel in tomato sauce 170 gram (Makrell i tomat)
Vendor:Stabburet4.5 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $10.09 CADRegular priceUnit price $5.94/100gSale price $10.09 CAD -
Cheese slicer elegant allround (Ostehøvel)
Vendor:Aanonsen5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $15.07 CADRegular priceUnit price $15.07 eachSale price $15.07 CAD -
Korni Flatbread 275 grams (Flatbrød)
Vendor:KorniRegular price $8.28 CADRegular priceUnit price $30.11/kgSale price $8.28 CAD -
Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price $11.30 CADRegular priceUnit price $51.36/kgSale price $11.30 CAD -
Urkraft Oatmeal linseeds&cardamom 65 grams (Havregrøt)
Vendor:MøllerensRegular price $3.76 CADRegular priceSale price $3.76 CAD -
Vestlandslefse pastry 360 gram (10 pack) (Lefse)
Vendor:Vestlandslefsa5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $8.43 CADRegular priceUnit price $23.42/kgSale price $8.43 CAD -
Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $4.89 CADRegular priceUnit price $23.29/kg$9.79 CADSale price $4.89 CADSAVE -50% -
Kvikk Lunsj Bites 130 grams
Vendor:Freia5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $13.56 CADRegular priceUnit price $104.31/kgSale price $13.56 CAD -
Kransekake 18 rings 900 grams
Vendor:Berthas5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $52.78 CADRegular priceSale price $52.78 CAD -
Tine Brown cheese Anno 1863 450 gram (Brunost - Gudbrandsdalsost)
Vendor:Tine5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $22.61 CADRegular priceSale price $22.61 CAD -
Gilde Haugpølse 150 grams
Vendor:GildeRegular price $16.58 CADRegular priceSale price $16.58 CAD -
Pick & Mix | Sweet fruit pacifiers 3.5 kg (Søte fruktsmokker)
Vendor:HariboRegular price $131.99 CADRegular priceUnit price $37.71/kg$0.00 CADSale price $131.99 CAD -
Sætre Gold Wafers (Gull vaffler) 250 grams
Vendor:SaetreRegular price $13.56 CADRegular priceSale price $13.56 CAD -
Exp.date sale 13 oct 26 | Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price $6.78 CADRegular priceUnit price $30.82/kg$11.30 CADSale price $6.78 CADSAVE -40% -
Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $9.79 CADRegular priceUnit price $46.62/kgSale price $9.79 CAD -
Stabburet Salmon Spread 4x40 grams (Laksepålegg)
Vendor:StabburetRegular price $15.07 CADRegular priceUnit price $94.19/kgSale price $15.07 CAD -
Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør) (Peanøttsmør)
Vendor:MillsRegular price $12.05 CADRegular priceSale price $12.05 CAD -
Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams
Vendor:SigdalRegular price $6.78 CADRegular priceUnit price $28.85/kg$11.30 CADSale price $6.78 CADSAVE -40% -
First Price Hazelnut Spread (Nøttepålegg) 400 grams
Vendor:First PriceRegular price $6.77 CADRegular priceSale price $6.77 CAD
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.