Search results
-
Regal Easy Oat Bread Mix 1 Kg (Havrebrød Lettbakt)
Vendor:RegalRegular price $9.03 CADRegular priceUnit price $9.03/kgSale price $9.03 CAD -
Den sorte havre Steel Cut Black Oats 500g (Ancient Grain Oat Groats) (Havregrøt Steel Cut)
Vendor:Den Sorte Havre5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $10.54 CADRegular priceSale price $10.54 CAD -
Mors hjemmebakte flatbread 520 gram (Flatbrød)
Vendor:Mors5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $14.01 CADRegular priceUnit price $26.94/kgSale price $14.01 CAD -
Wasa Sandwich Brunost (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 36 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $101.62/kgSale price $3.76 CAD -
Ideal Flatbread 190 grams (Ideal Flatbrød)
Vendor:Ideal5.0 / 5.0
(4) 4 total reviews
Regular price $6.02 CADRegular priceUnit price $31.68/kgSale price $6.02 CAD -
Wasa Sandwich Chives (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 37 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $101.62/kgSale price $3.76 CAD -
Den Sorte Havre Quick-Cooking Rolled Black Oats 500g
Vendor:Den Sorte Havre2.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $12.81 CADRegular priceSale price $12.81 CAD -
Whole Grain Rye Sourdough Crispbread 200 g (Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge ASRegular price $5.57 CADRegular priceUnit price $27.85/kgSale price $5.57 CAD -
AXA Oatmeal w/milk 50 grams (Havregrøt m/melk)
Vendor:AXARegular price $3.76 CADRegular priceSale price $3.76 CAD -
Polarbread wholegrain 12 pack 450 grams (Polarbrød fullkorn)
Vendor:PolarbrødRegular price $11.60 CADRegular priceUnit price $25.78/kgSale price $11.60 CAD -
Quaker Havrefras 375 grams (Quaker Havrefras Frokostblanding)
Vendor:QuakerRegular price $17.33 CADRegular priceUnit price $46.21/kgSale price $17.33 CAD -
Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $125.33/kgSale price $3.76 CAD -
Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kgSale price $3.76 CAD -
Exp.date sale 20 aug 26 | Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $2.25 CADRegular priceUnit price $11.25/kg$5.57 CADSale price $2.25 CADSAVE -60% -
Regal Sunflowerseed Bread baking mix (Solsikkebrød bakemix) 1 kg
Vendor:Regal5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $6.92 CADRegular priceSale price $6.92 CAD -
Regal Grain bread mix 1 kg (Kornbrød)
Vendor:RegalRegular price $7.53 CADRegular priceSale price $7.53 CAD -
Exp.date sale 31 aug 26 | Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $1.88 CADRegular priceUnit price $62.67/kg$3.76 CADSale price $1.88 CADSAVE -50% -
Mills Smoked Cod Roe 185 gram (Kaviar)
Vendor:Mills5.0 / 5.0
(9) 9 total reviews
Regular price $9.49 CADRegular priceUnit price $51.30/kgSale price $9.49 CAD -
Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kg$1.88 CADSale price $3.76 CAD -
Regal Wheat buns bakemix 1 kg with cardamom (Hveteboller)
Vendor:RegalRegular price $8.37 CADRegular priceSale price $8.37 CAD -
Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram (Brunost)
Vendor:Synnøve4.5 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $13.56 CADRegular priceUnit price $28.25/kgSale price $13.56 CAD -
Sætre Fiberrik crispbread sunflowerseeds (Fiberrik Solsikke) 125g
Vendor:Sætre5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $12.05 CADRegular priceSale price $12.05 CAD -
Freia Milk chocolate with hazelnuts Four-leaf clover 200 gram (Firkløver)
Vendor:Freia5.0 / 5.0
(9) 9 total reviews
Regular price $19.00 CADRegular priceUnit price $95.00/kgSale price $19.00 CAD -
Tine Brown Gudbrandsdal cheese 1 kg (Brunost - Gudbrandsdalsost)
Vendor:Tine4.56 / 5.0
(9) 9 total reviews
Regular price $33.17 CADRegular priceUnit price $33.17/kgSale price $33.17 CAD
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.