Search results
-
Vesteraalens Fishballs 550 gram (Fiskeboller)
Vendor:Vesteraalens5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $12.70 USDRegular priceUnit price $23.09/kgSale price $12.70 USD -
Askim Rhubarb marmalade 370 ml (Rabarbra marmelade)
Vendor:AskimRegular price $10.58 USDRegular priceUnit price $28.59/kgSale price $10.58 USD -
Wasa Kavring / Skorper 350 grams
Vendor:WasaRegular price $7.40 USDRegular priceSale price $7.40 USD -
Pågen Gifflar kanel 300 grams
Vendor:PågenRegular price $7.40 USDRegular priceSale price $7.40 USD -
Wasa Husman Crispbread 260 g (Wasa Husman Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge AS5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $3.59 USDRegular priceUnit price $13.81/kgSale price $3.59 USD -
Stabburet Mackerel in tomato sauce 170 gram (Makrell i tomat)
Vendor:Stabburet4.5 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $7.08 USDRegular priceUnit price $4.16/100gSale price $7.08 USD -
Cheese slicer elegant allround (Ostehøvel)
Vendor:Aanonsen5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $10.58 USDRegular priceUnit price $10.58 eachSale price $10.58 USD -
Korni Flatbread 275 grams (Flatbrød)
Vendor:KorniRegular price $5.81 USDRegular priceUnit price $21.13/kgSale price $5.81 USD -
Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price $7.93 USDRegular priceUnit price $36.05/kgSale price $7.93 USD -
Urkraft Oatmeal linseeds&cardamom 65 grams (Havregrøt)
Vendor:MøllerensRegular price $2.64 USDRegular priceSale price $2.64 USD -
Vestlandslefse pastry 360 gram (10 pack) (Lefse)
Vendor:Vestlandslefsa5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $5.92 USDRegular priceUnit price $16.44/kgSale price $5.92 USD -
Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $3.44 USDRegular priceUnit price $16.38/kg$6.87 USDSale price $3.44 USDSAVE -50% -
Kvikk Lunsj Bites 130 grams
Vendor:Freia5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $9.52 USDRegular priceUnit price $73.23/kgSale price $9.52 USD -
Kransekake 18 rings 900 grams
Vendor:Berthas5.0 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $37.05 USDRegular priceSale price $37.05 USD -
Tine Brown cheese Anno 1863 450 gram (Brunost - Gudbrandsdalsost)
Vendor:Tine5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $15.87 USDRegular priceSale price $15.87 USD -
Gilde Haugpølse 150 grams
Vendor:GildeRegular price $11.64 USDRegular priceSale price $11.64 USD -
Pick & Mix | Sweet fruit pacifiers 3.5 kg (Søte fruktsmokker)
Vendor:HariboRegular price $92.66 USDRegular priceUnit price $26.47/kg$0.00 USDSale price $92.66 USD -
Sætre Gold Wafers (Gull vaffler) 250 grams
Vendor:SaetreRegular price $9.52 USDRegular priceSale price $9.52 USD -
Exp.date sale 13 oct 26 | Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)
Vendor:SigdalRegular price $4.76 USDRegular priceUnit price $21.64/kg$7.93 USDSale price $4.76 USDSAVE -40% -
Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $6.87 USDRegular priceUnit price $32.71/kgSale price $6.87 USD -
Stabburet Salmon Spread 4x40 grams (Laksepålegg)
Vendor:StabburetRegular price $10.58 USDRegular priceUnit price $66.13/kgSale price $10.58 USD -
Peanut butter 350 gram (Peanøtt smør) (Peanøttsmør)
Vendor:MillsRegular price $8.46 USDRegular priceSale price $8.46 USD -
Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams
Vendor:SigdalRegular price $4.76 USDRegular priceUnit price $20.26/kg$7.93 USDSale price $4.76 USDSAVE -40% -
First Price Hazelnut Spread (Nøttepålegg) 400 grams
Vendor:First PriceRegular price $4.75 USDRegular priceSale price $4.75 USD
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.