Search results
-
Regal Sunflowerseed Bread baking mix (Solsikkebrød bakemix) 1 kg
Vendor:Regal5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $6.93 CADRegular priceSale price $6.93 CAD -
Sætre Fiberrik crispbread sunflowerseeds (Fiberrik Solsikke) 125g
Vendor:Sætre5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $12.05 CADRegular priceSale price $12.05 CAD -
Whole Grain Rye Sourdough Crispbread 200 g (Knekkebrød)
Vendor:Barilla Norge ASRegular price $5.57 CADRegular priceUnit price $27.85/kgSale price $5.57 CAD -
Wasa Sandwich Brunost (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 36 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $101.62/kgSale price $3.76 CAD -
Mors hjemmebakte flatbread 520 gram (Flatbrød)
Vendor:Mors5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $14.02 CADRegular priceUnit price $26.96/kgSale price $14.02 CAD -
Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kgSale price $3.76 CAD -
Wasa Sandwich Chives (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 37 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $101.62/kgSale price $3.76 CAD -
Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $125.33/kgSale price $3.76 CAD -
Ideal Flatbread 190 grams (Ideal Flatbrød)
Vendor:Ideal5.0 / 5.0
(4) 4 total reviews
Regular price $6.02 CADRegular priceUnit price $31.68/kgSale price $6.02 CAD -
Wasa Frukost Crispbread 240 grams (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $5.57 CADRegular priceUnit price $23.21/kgSale price $5.57 CAD -
Exp.date sale 31 aug 26 | Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $1.88 CADRegular priceUnit price $62.67/kg$3.76 CADSale price $1.88 CADSAVE -50% -
Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kg$1.88 CADSale price $3.76 CAD -
Exp.date sale 20 aug 26 | Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $2.25 CADRegular priceUnit price $11.25/kg$5.57 CADSale price $2.25 CADSAVE -60% -
Synnøve Gudbrand Brown cheese 480 gram (Brunost)
Vendor:Synnøve4.5 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $13.56 CADRegular priceUnit price $28.25/kgSale price $13.56 CAD -
Regal Easy Oat Bread Mix 1 Kg (Havrebrød Lettbakt)
Vendor:RegalRegular price $9.04 CADRegular priceUnit price $9.04/kgSale price $9.04 CAD -
Nora Black Currant Jam 400 grams (Solbær syltetøy)
Vendor:Lerum5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $10.55 CADRegular priceSale price $10.55 CAD -
Polarbread wholegrain 12 pack 450 grams (Polarbrød fullkorn)
Vendor:PolarbrødRegular price $11.60 CADRegular priceUnit price $25.78/kgSale price $11.60 CAD -
SAVE -92%Skjenning Røra 300 gr (Flatbread)
Vendor:RøraRegular price From $30.16 CADRegular priceUnit price $100.53/kg$180.15 CADSale price From $30.16 CADSAVE -92% -
Regal Grain bread mix 1 kg (Kornbrød)
Vendor:RegalRegular price $7.53 CADRegular priceSale price $7.53 CAD -
Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $4.90 CADRegular priceUnit price $23.33/kg$9.79 CADSale price $4.90 CADSAVE -50% -
Quaker Cruesli "Solfrokost" 450g (Solfrokost frokostblanding)
Vendor:QuakerRegular price $15.07 CADRegular priceUnit price $33.49/kgSale price $15.07 CAD -
Korni Flatbread 275 grams (Flatbrød)
Vendor:KorniRegular price $8.28 CADRegular priceUnit price $30.11/kgSale price $8.28 CAD -
Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $9.79 CADRegular priceUnit price $46.62/kgSale price $9.79 CAD -
Synnøve Crispbread Sesame and Flax seed (Grovkrisp knekkebrød) 170gr
Vendor:SynnøveRegular price $9.79 CADRegular priceSale price $9.79 CADSold out
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.