Search results
-
Brynhild Pulver padder Original 70 grams
Vendor:BrynhildRegular price $6.64 CADRegular priceSale price $6.64 CAD -
Exp.date sale 15 oct 26 | Pea Flatbread Crisp 210g
Vendor:Holmen CrispRegular price $4.89 CADRegular priceUnit price $23.29/kg$9.79 CADSale price $4.89 CADSAVE -50% -
Bjørken Lomper 10 pack 260 grams
Vendor:Bjørken5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $5.42 CADRegular priceUnit price $20.85/kgSale price $5.42 CAD -
Polly Peanuts 275 grams
Vendor:PollyRegular price $9.04 CADRegular priceUnit price $32.87/kgSale price $9.04 CAD -
Nora Black Currant Jam 400 grams (Solbær syltetøy)
Vendor:Lerum5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $10.54 CADRegular priceSale price $10.54 CAD -
Grilstad Reindeer sausage (Reinsdyr spekepølse) 220 grams
Vendor:Grilstad4.5 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $31.66 CADRegular priceSale price $31.66 CAD -
Hockey pulver super salt 12 grams
Vendor:ConaxessRegular price From $2.25 CADRegular priceUnit price $187.50/kgSale price From $2.25 CAD -
Hockey pulver Strawberry 12 grams
Vendor:ConaxessRegular price From $11.16 CADRegular priceUnit price $930.00/kgSale price From $11.16 CAD -
Trondhjems Maxboller in tomatosauce 825 grams
Vendor:Trondhjems5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $18.09 CADRegular priceUnit price $21.93/kgSale price $18.09 CAD -
Snøballer Jordbær
Vendor:SnopRegular price $6.95 CADRegular priceSale price $6.95 CAD -
Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kgSale price $3.76 CAD -
Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $125.33/kgSale price $3.76 CAD -
Pick & Mix | Strawberry Dream 2,5kgs (Jordbær drøm)
Vendor:SnopRegular price $94.28 CADRegular priceUnit price $37.71/kg$0.00 CADSale price $94.28 CAD -
Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams
Vendor:WasaRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $113.94/kg$1.88 CADSale price $3.76 CAD -
Synnøve Crispbread Sesame and Flax seed (Grovkrisp knekkebrød) 170gr
Vendor:SynnøveRegular price $9.79 CADRegular priceSale price $9.79 CADSold out
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.