Search results
-
Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr (Blåbær syltetøy uten sukker)
Vendor:LerumRegular price $5.26 CADRegular priceUnit price $15.94/kg$13.56 CADSale price $5.26 CADSAVE -61% -
Exp.date sale 31 aug 26 | Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram (Jordbær syltetøy)
Vendor:LerumRegular price $5.26 CADRegular priceUnit price $12.83/kg$10.54 CADSale price $5.26 CADSAVE -50% -
Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Cherry Jam (Kirsebær syltetøy uten tilsatt sukker) 330gr
Vendor:LerumRegular price $3.76 CADRegular priceUnit price $11.39/kg$11.30 CADSale price $3.76 CADSAVE -67% -
Lerum Strawberry jam 800 grams (Jordbær syltetøy)
Vendor:LerumRegular price $16.58 CADRegular priceUnit price $2.07/100gSale price $16.58 CAD -
Lerum Raspberry Jam (bringebær syltetøy uten tilsatt sukker) 330gr
Vendor:LerumRegular price $13.56 CADRegular priceSale price $13.56 CAD -
Nora Raspberry jam light 540 grams (Bringebær syltetøy lett)
Vendor:NoraRegular price $15.07 CADRegular priceSale price $15.07 CAD -
Lerum Blueberry jam no added sugar 435 grams (Blåbær syltetøy uten tilsatt sukker)
Vendor:LerumRegular price $15.97 CADRegular priceUnit price $36.71/kgSale price $15.97 CAD -
Nora Strawberry 530 grams (Jordbær syltetøy lett)
Vendor:NoraRegular price $13.56 CADRegular priceSale price $13.56 CAD -
Askim Rhubarb marmalade 370 ml (Rabarbra marmelade)
Vendor:AskimRegular price $15.07 CADRegular priceUnit price $40.73/kgSale price $15.07 CAD -
Lerum Orange Marmelade 840 grams (Appelsinmarmelade)
Vendor:Lerum5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $15.07 CADRegular priceUnit price $17.94/kgSale price $15.07 CAD -
Askim Stirred Lingonberries 360 grams (Rørte Tyttebær)
Vendor:AskimRegular price $19.59 CADRegular priceUnit price $5.44/100gSale price $19.59 CAD -
Jam freeze powder (frysepulver) 45 grams
Vendor:JAMRegular price $4.51 CADRegular priceUnit price $100.22/kgSale price $4.51 CAD -
Askim Apple jelly 250g (Eplegelè)
Vendor:AskimRegular price $9.04 CADRegular priceUnit price $3.62/100gSale price $9.04 CAD -
Apple jelly w/ Fir shoots 125 grams (Eple gelè m/granskudd)
Vendor:Røyland Gård5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $21.86 CADRegular priceSale price $21.86 CAD -
Hervik Currant jelly 330g (Rips gelè)
Vendor:HervikRegular price $17.33 CADRegular priceUnit price $52.52/kgSale price $17.33 CAD -
Gangstad Buckthorn marmelade 100 gram (Tindvedbær marmelade)
Vendor:GangstadRegular price $17.33 CADRegular priceSale price $17.33 CAD -
Røyland Currants jelly 170 grams (Rips gelè)
Vendor:Røyland GårdRegular price $17.33 CADRegular priceUnit price $101.94/kgSale price $17.33 CAD -
Sjokade chocolate spread 450 grams (Sjokoladepålegg)
Vendor:OrklaRegular price $10.54 CADRegular priceUnit price $23.42/kgSale price $10.54 CAD -
Apple & Ginger juice 0,75L
Vendor:Askim GårdRegular price $25.63 CADRegular priceSale price $25.63 CAD -
Banos banana spread (Banan pålegg) 240 grams - LAST STOCK!
Vendor:Banos5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $7.53 CADRegular priceUnit price $31.38/kg$15.07 CADSale price $7.53 CADSAVE -50% -
Tine Brown Gudbrandsdal cheese 500 gram (Brunost – Gudbrandsdalsost G35)
Vendor:Tine5.0 / 5.0
(5) 5 total reviews
Regular price $18.09 CADRegular priceUnit price $36.18/kgSale price $18.09 CAD -
Wasa Frukost Crispbread 240 grams (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $5.57 CADRegular priceUnit price $23.21/kgSale price $5.57 CAD -
HaPå spread 310 gram (Pålegg)
Vendor:Kavli5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $7.53 CADRegular priceUnit price $24.29/kgSale price $7.53 CAD -
Nugatti Original Chocolate Hazelnut Spread 500g (Sjokolade / Nøttepålegg)
Vendor:Nugatti5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $12.05 CADRegular priceUnit price $2.41/100gSale price $12.05 CAD
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.