Search results
-
Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Blueberry jam no added sugar 330gr (Blåbær syltetøy uten sukker)
Vendor:LerumRegular price $3.70 USDRegular priceUnit price $11.21/kg$9.52 USDSale price $3.70 USDSAVE -61% -
Exp.date sale 31 aug 26 | Lerum Klem Strawberry Jam 410 gram (Jordbær syltetøy)
Vendor:LerumRegular price $3.70 USDRegular priceUnit price $9.02/kg$7.40 USDSale price $3.70 USDSAVE -50% -
Exp.date sale 30 apr 26 | Lerum Cherry Jam (Kirsebær syltetøy uten tilsatt sukker) 330gr
Vendor:LerumRegular price $2.64 USDRegular priceUnit price $8.00/kg$7.93 USDSale price $2.64 USDSAVE -67% -
Lerum Strawberry jam 800 grams (Jordbær syltetøy)
Vendor:LerumRegular price $11.64 USDRegular priceUnit price $1.46/100gSale price $11.64 USD -
Lerum Raspberry Jam (bringebær syltetøy uten tilsatt sukker) 330gr
Vendor:LerumRegular price $9.52 USDRegular priceSale price $9.52 USD -
Nora Raspberry jam light 540 grams (Bringebær syltetøy lett)
Vendor:NoraRegular price $10.58 USDRegular priceSale price $10.58 USD -
Lerum Blueberry jam no added sugar 435 grams (Blåbær syltetøy uten tilsatt sukker)
Vendor:LerumRegular price $11.21 USDRegular priceUnit price $25.77/kgSale price $11.21 USD -
Nora Strawberry 530 grams (Jordbær syltetøy lett)
Vendor:NoraRegular price $9.52 USDRegular priceSale price $9.52 USD -
Askim Rhubarb marmalade 370 ml (Rabarbra marmelade)
Vendor:AskimRegular price $10.58 USDRegular priceUnit price $28.59/kgSale price $10.58 USD -
Lerum Orange Marmelade 840 grams (Appelsinmarmelade)
Vendor:Lerum5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $10.58 USDRegular priceUnit price $12.60/kgSale price $10.58 USD -
Askim Stirred Lingonberries 360 grams (Rørte Tyttebær)
Vendor:AskimRegular price $13.76 USDRegular priceUnit price $3.82/100gSale price $13.76 USD -
Jam freeze powder (frysepulver) 45 grams
Vendor:JAMRegular price $3.17 USDRegular priceUnit price $70.44/kgSale price $3.17 USD -
Askim Apple jelly 250g (Eplegelè)
Vendor:AskimRegular price $6.34 USDRegular priceUnit price $2.54/100gSale price $6.34 USD -
Apple jelly w/ Fir shoots 125 grams (Eple gelè m/granskudd)
Vendor:Røyland Gård5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $15.34 USDRegular priceSale price $15.34 USD -
Hervik Currant jelly 330g (Rips gelè)
Vendor:HervikRegular price $12.17 USDRegular priceUnit price $36.88/kgSale price $12.17 USD -
Gangstad Buckthorn marmelade 100 gram (Tindvedbær marmelade)
Vendor:GangstadRegular price $12.17 USDRegular priceSale price $12.17 USD -
Røyland Currants jelly 170 grams (Rips gelè)
Vendor:Røyland GårdRegular price $12.17 USDRegular priceUnit price $71.59/kgSale price $12.17 USD -
Sjokade chocolate spread 450 grams (Sjokoladepålegg)
Vendor:OrklaRegular price $7.40 USDRegular priceUnit price $16.44/kgSale price $7.40 USD -
Apple & Ginger juice 0,75L
Vendor:Askim GårdRegular price $17.99 USDRegular priceSale price $17.99 USD -
Banos banana spread (Banan pålegg) 240 grams - LAST STOCK!
Vendor:Banos5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $5.28 USDRegular priceUnit price $22.00/kg$10.58 USDSale price $5.28 USDSAVE -50% -
Tine Brown Gudbrandsdal cheese 500 gram (Brunost – Gudbrandsdalsost G35)
Vendor:Tine5.0 / 5.0
(5) 5 total reviews
Regular price $12.70 USDRegular priceUnit price $25.40/kgSale price $12.70 USD -
Wasa Frukost Crispbread 240 grams (Knekkebrød)
Vendor:WasaRegular price $3.91 USDRegular priceUnit price $16.29/kgSale price $3.91 USD -
HaPå spread 310 gram (Pålegg)
Vendor:Kavli5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $5.28 USDRegular priceUnit price $17.03/kgSale price $5.28 USD -
Nugatti Original Chocolate Hazelnut Spread 500g (Sjokolade / Nøttepålegg)
Vendor:Nugatti5.0 / 5.0
(2) 2 total reviews
Regular price $8.46 USDRegular priceUnit price $1.69/100gSale price $8.46 USD
Blog posts
View all-
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...
What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...
-
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...
Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.
-
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.
Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread
In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.