Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Chocolate / Candy Norwegian Foodstore

Chocolate / Candy

Chocolate / Candy

Your cart

Loading...

Leave an order note – for gifts, for example 😊

Estimated total

$0.00 USD

Taxes included. Discounts and shipping calculated at checkout.

📦 WE CURRENTLY SHIP ORDERS WITHIN 1–4 DAYS, DEPENDING ON STOCK AVAILABILITY. 📦

🌍 WE SHIP WORLDWIDE FROM NORWAY 🌍

☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

🎉SHIPPING WORLWIDE SINCE 2015 🎉

🚚 DHL EXPRESS GLOBAL DELIVERY TIME 2 - 7 DAYS 🚚

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
  • Chocolate | Candy | Snacks
    • Chocolate / Candy
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Packed together
    • Custom Pick & Mix (Smågodt) Invidual packed
    • Pick & Mix (Smågodt) Boxes
    • Chocolate
    • Candy
  • Snacks
  • Drinks
    • Drinks - Soda
    • Drinks - Saft (Juice)
    • Drinks - Coffee
    • Drinks - Hot Beverages
    • Drinks - Water
  • Cheese | Cookies | Crackers
    • Cheese
    • Flatbread
    • Crispbread
    • Cookies / Crackers
  • Dinner | Desserts
    • Dinner
    • Condiments
    • Spices
    • Sauces
    • Desserts
  • Spreads | Jam | Kaviar
    • Spread & Jam (Pålegg)
    • Caviar / Mayonnaise
  • Meat | Canned food
    • Meat
    • Canned food
    • Baby food
  • Sale
    • On sale now!
    • Expiration date sale - Save money & food
  • Health & Beauty
    • Vitamin / Supplements
    • Cosmetics / Soap
    • Lotions and Creams
  • Household
    • Clothing
    • Board games
    • Appliences
    • Detergents / Cleaning
    • Stickers
    • Other products
  • Baking | Pastry
    • Baking
    • Cereal
    • Pastry
    • Gluten free products
  • Seasons
    • Christmas
    • Pinnekjøtt
    • Easter
    • 17 Mai
  • Small-Scale Food Producers
    • Local food producers (Lokalmat)
  • New arrivals!
    • Newly added products
  • All products
  • Pages
    • Blog - Norwegian Foodstore blog!
    • About us
    • Contact us - Support
    • Heat notice
    • FAQ
    • Terms & conditions
    • Wholesale
    • Selg dine varer hos oss / Sell your products with us
  • Other categories
    • Gifts
  • On sale! 💵
    • Click here to see our sales
    • Expiration date sale - Save money & food
Log in

Country/region

  • Canada CAD $
  • Germany EUR €
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Afghanistan AFN ؋
  • Åland Islands EUR €
  • Albania NOK kr
  • Algeria DZD د.ج
  • Andorra NOK kr
  • Angola NOK kr
  • Anguilla USD $
  • Antigua & Barbuda USD $
  • Argentina USD $
  • Armenia AMD դր.
  • Aruba USD $
  • Ascension Island SHP £
  • Australia AUD $
  • Austria EUR €
  • Azerbaijan AZN ₼
  • Bahamas USD $
  • Bahrain NOK kr
  • Bangladesh BDT ৳
  • Barbados USD $
  • Belarus NOK kr
  • Belgium EUR €
  • Belize USD $
  • Benin XOF Fr
  • Bermuda USD $
  • Bhutan NOK kr
  • Bolivia USD $
  • Bosnia & Herzegovina NOK kr
  • Botswana BWP P
  • British Indian Ocean Territory USD $
  • British Virgin Islands USD $
  • Brunei BND $
  • Bulgaria EUR €
  • Burkina Faso XOF Fr
  • Burundi BIF Fr
  • Cambodia KHR ៛
  • Cameroon XAF CFA
  • Canada CAD $
  • Cape Verde CVE $
  • Caribbean Netherlands USD $
  • Cayman Islands USD $
  • Central African Republic XAF CFA
  • Chad XAF CFA
  • Chile USD $
  • China CNY ¥
  • Christmas Island AUD $
  • Cocos (Keeling) Islands AUD $
  • Colombia USD $
  • Comoros KMF Fr
  • Congo - Brazzaville XAF CFA
  • Congo - Kinshasa CDF Fr
  • Cook Islands NZD $
  • Costa Rica USD $
  • Côte d’Ivoire XOF Fr
  • Croatia EUR €
  • Curaçao USD $
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Djibouti DJF Fdj
  • Dominica USD $
  • Dominican Republic USD $
  • Ecuador USD $
  • Egypt EGP ج.م
  • El Salvador USD $
  • Equatorial Guinea XAF CFA
  • Eritrea NOK kr
  • Estonia EUR €
  • Eswatini NOK kr
  • Ethiopia ETB Br
  • Falkland Islands USD $
  • Faroe Islands NOK kr
  • Fiji FJD $
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • French Guiana USD $
  • French Polynesia XPF Fr
  • French Southern Territories EUR €
  • Gabon XOF Fr
  • Gambia GMD D
  • Georgia NOK kr
  • Germany EUR €
  • Ghana NOK kr
  • Gibraltar NOK kr
  • Greece EUR €
  • Greenland USD $
  • Grenada USD $
  • Guadeloupe USD $
  • Guatemala USD $
  • Guernsey NOK kr
  • Guinea GNF Fr
  • Guinea-Bissau XOF Fr
  • Guyana USD $
  • Haiti USD $
  • Honduras USD $
  • Hong Kong SAR HKD $
  • Hungary HUF Ft
  • Iceland NOK kr
  • India INR ₹
  • Indonesia IDR Rp
  • Iraq NOK kr
  • Ireland EUR €
  • Isle of Man NOK kr
  • Israel ILS ₪
  • Italy EUR €
  • Jamaica USD $
  • Japan JPY ¥
  • Jersey NOK kr
  • Jordan NOK kr
  • Kazakhstan KZT ₸
  • Kenya KES KSh
  • Kiribati NOK kr
  • Kosovo NOK kr
  • Kuwait NOK kr
  • Kyrgyzstan KGS som
  • Laos LAK ₭
  • Latvia EUR €
  • Lebanon LBP ل.ل
  • Lesotho NOK kr
  • Liberia NOK kr
  • Libya NOK kr
  • Liechtenstein NOK kr
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Macao SAR MOP P
  • Madagascar NOK kr
  • Malawi MWK MK
  • Malaysia MYR RM
  • Maldives MVR MVR
  • Mali XOF Fr
  • Malta EUR €
  • Martinique USD $
  • Mauritania NOK kr
  • Mauritius MUR ₨
  • Mayotte EUR €
  • Mexico USD $
  • Moldova NOK kr
  • Monaco NOK kr
  • Mongolia MNT ₮
  • Montenegro NOK kr
  • Montserrat USD $
  • Morocco MAD د.م.
  • Mozambique NOK kr
  • Myanmar (Burma) MMK K
  • Namibia NOK kr
  • Nauru AUD $
  • Nepal NPR Rs.
  • Netherlands EUR €
  • New Caledonia XPF Fr
  • New Zealand NZD $
  • Nicaragua USD $
  • Niger XOF Fr
  • Nigeria NGN ₦
  • Niue NZD $
  • Norfolk Island AUD $
  • North Macedonia NOK kr
  • Norway NOK kr
  • Oman NOK kr
  • Pakistan PKR ₨
  • Palestinian Territories ILS ₪
  • Panama USD $
  • Papua New Guinea PGK K
  • Paraguay USD $
  • Peru USD $
  • Philippines PHP ₱
  • Pitcairn Islands NZD $
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Qatar QAR ر.ق
  • Réunion EUR €
  • Romania RON Lei
  • Rwanda RWF FRw
  • Samoa WST T
  • San Marino NOK kr
  • São Tomé & Príncipe STD Db
  • Saudi Arabia SAR ر.س
  • Senegal XOF Fr
  • Serbia NOK kr
  • Seychelles NOK kr
  • Sierra Leone SLL Le
  • Singapore SGD $
  • Sint Maarten USD $
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Solomon Islands SBD $
  • Somalia NOK kr
  • South Africa NOK kr
  • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
  • South Korea KRW ₩
  • South Sudan NOK kr
  • Spain EUR €
  • Sri Lanka LKR ₨
  • St. Barthélemy USD $
  • St. Helena SHP £
  • St. Kitts & Nevis USD $
  • St. Lucia USD $
  • St. Martin USD $
  • St. Pierre & Miquelon USD $
  • St. Vincent & Grenadines USD $
  • Sudan NOK kr
  • Suriname USD $
  • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
  • Sweden SEK kr
  • Switzerland NOK kr
  • Taiwan TWD $
  • Tajikistan TJS ЅМ
  • Tanzania TZS Sh
  • Thailand THB ฿
  • Timor-Leste USD $
  • Togo XOF Fr
  • Tokelau NZD $
  • Tonga TOP T$
  • Trinidad & Tobago USD $
  • Tristan da Cunha GBP £
  • Tunisia NOK kr
  • Türkiye NOK kr
  • Turkmenistan NOK kr
  • Turks & Caicos Islands USD $
  • Tuvalu AUD $
  • U.S. Outlying Islands USD $
  • Uganda UGX USh
  • Ukraine NOK kr
  • United Arab Emirates AED د.إ
  • United Kingdom GBP £
  • United States USD $
  • Uruguay USD $
  • Uzbekistan UZS so'm
  • Vanuatu VUV Vt
  • Vatican City NOK kr
  • Venezuela USD $
  • Vietnam VND ₫
  • Wallis & Futuna XPF Fr
  • Western Sahara MAD د.م.
  • Yemen YER ﷼
  • Zambia NOK kr
  • Zimbabwe USD $
    Norwegian Foodstore

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Log in Cart
    Spend $211.76 USD on products and get 20% off shipping ☀️ HEAT NOTICE - READ MORE HERE ☀️

    Search results

    • Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød) Norwegian Foodstore

      Whole Grain Rye Sourdough Crispbread 200 g (Knekkebrød)

      Whole Grain Rye Sourdough Crispbread 200 g (Knekkebrød)

      Vendor:
      Barilla Norge AS
      Regular price $3.91 USD
      Regular price Sale price $3.91 USD
      Unit price $19.55/kg
    • Wasa Sandwitch Brunost (2 piece) 36 grams Norwegian Foodstore

      Wasa Sandwich Brunost (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 36 grams

      Wasa Sandwich Brunost (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 36 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $2.64 USD
      Regular price Sale price $2.64 USD
      Unit price $71.35/kg
    • Wasa Frukost Crispbread 240g – Norwegian knekkebrød for breakfast with fast worldwide shipping

      Wasa Frukost Crispbread 240 grams

      Wasa Frukost Crispbread 240 grams (Knekkebrød)

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $3.91 USD
      Regular price Sale price $3.91 USD
      Unit price $16.29/kg
    • Wasa Sandwich Cheese & Chives 2 Sticks – crispy whole grain sandwich snack with cheese and chive filling

      Wasa Sandwich Chives (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 37 grams

      Wasa Sandwich Chives (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 37 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $2.64 USD
      Regular price Sale price $2.64 USD
      Unit price $71.35/kg
    • Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød) Norwegian Foodstore

      Exp.date sale 20 aug 26 | Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød)

      SAVE -60%

      Exp.date sale 20 aug 26 | Rugsprø Crispbread 200 gram (Knekkebrød)

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $1.58 USD
      Regular price $3.91 USD Sale price $1.58 USD
      Unit price $7.90/kg
      SAVE -60%
    • Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams

      Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams

      Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $2.64 USD
      Regular price Sale price $2.64 USD
      Unit price $88.00/kg
    • Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams

      Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams

      Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $2.64 USD
      Regular price Sale price $2.64 USD
      Unit price $80.00/kg
    • Exp.date sale 31 aug 26 | Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams

      Exp.date sale 31 aug 26 | Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams

      SAVE -50%

      Exp.date sale 31 aug 26 | Wasa Sandwich French Herbs (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 30 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $1.32 USD
      Regular price $2.64 USD Sale price $1.32 USD
      Unit price $44.00/kg
      SAVE -50%
    • Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams

      Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams

      Exp.date sale 31 jul 26 | Wasa Sandwich Sourcream&Onion (2 piece) Knekkebrød / Crispbread 33 grams

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $2.64 USD
      Regular price $1.32 USD Sale price $2.64 USD
      Unit price $80.00/kg
    • Ideal flatbread 190 grams (flatbrød) Norwegian Foodstore

      Ideal Flatbread 190 grams

      Ideal Flatbread 190 grams (Ideal Flatbrød)

      Vendor:
      Ideal

      5.0 / 5.0

      (4) 4 total reviews

      Regular price $4.22 USD
      Regular price Sale price $4.22 USD
      Unit price $22.21/kg
    • Mors hjemmebakte flatbread 520 gram (Flatbrød) Norwegian Foodstore

      Mors hjemmebakte flatbread 520 gram (Flatbrød)

      Mors hjemmebakte flatbread 520 gram (Flatbrød)

      Vendor:
      Mors

      5.0 / 5.0

      (2) 2 total reviews

      Regular price $9.84 USD
      Regular price Sale price $9.84 USD
      Unit price $18.92/kg
    • Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams

      Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams

      Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams

      Vendor:
      Sigdal
      Regular price $7.93 USD
      Regular price Sale price $7.93 USD
      Unit price $33.74/kg
    • Sigdal Crisp bread Herbs & Seasalt 220 grams Norwegian Foodstore

      Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams

      Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)

      Vendor:
      Sigdal
      Regular price $7.93 USD
      Regular price Sale price $7.93 USD
      Unit price $36.05/kg
    • Wasa Husman Crispbread 260 g

      Wasa Husman Crispbread 260 g

      Wasa Husman Crispbread 260 g (Wasa Husman Knekkebrød)

      Vendor:
      Barilla Norge AS

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $3.59 USD
      Regular price Sale price $3.59 USD
      Unit price $13.81/kg
    • Sigdal Crisp bread Herbs & Seasalt 220 grams Norwegian Foodstore

      Exp.date sale 13 oct 26 | Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams

      SAVE -40%

      Exp.date sale 13 oct 26 | Sigdal Crispbread Herbs & Seasalt 220 grams (Knekkebrød)

      Vendor:
      Sigdal
      Regular price $4.76 USD
      Regular price $7.93 USD Sale price $4.76 USD
      Unit price $21.64/kg
      SAVE -40%
    • Wasa Havre Crispbread 300 grams (Knekkebrød) Norwegian Foodstore

      Wasa Oat Crispbread 300 g

      Wasa Oat Crispbread 300 g (Wasa Havre Knekkebrød)

      Vendor:
      Barilla Norge AS
      Regular price $5.92 USD
      Regular price Sale price $5.92 USD
      Unit price $19.73/kg
    • Sætre Fiberrik crispbread sunflowerseeds (Fiberrik Solsikke) 125g

      Sætre Fiberrik crispbread sunflowerseeds (Fiberrik Solsikke) 125g

      Sætre Fiberrik crispbread sunflowerseeds (Fiberrik Solsikke) 125g

      Vendor:
      Sætre

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $8.46 USD
      Regular price Sale price $8.46 USD
    • Regal Grain bread mix 1 kg (Kornbrød)

      Regal Grain bread mix 1 kg (Kornbrød)

      Regal Grain bread mix 1 kg (Kornbrød)

      Vendor:
      Regal
      Regular price $5.28 USD
      Regular price Sale price $5.28 USD
    • Berthas Klenning with cinnamon 260 grams

      Berthas Klenning with cinnamon 260 grams

      Berthas Klenning with cinnamon 260 grams

      Vendor:
      Bertas

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $6.87 USD
      Regular price Sale price $6.87 USD
      Unit price $26.42/kg
    • Wasa Crispbread Gluten and Lactose Free (240 grams) Norwegian Foodstore

      Wasa Crispbread Gluten and Lactose Free (240 grams)

      Wasa Crispbread Gluten and Lactose Free (240 grams)

      Vendor:
      Wasa
      Regular price $11.64 USD
      Regular price Sale price $11.64 USD
    • Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams

      Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams

      SAVE -40%

      Exp.date sale 08 oct 26 | Sigdal Good for You (Godt for Deg) 235 grams

      Vendor:
      Sigdal
      Regular price $4.76 USD
      Regular price $7.93 USD Sale price $4.76 USD
      Unit price $20.26/kg
      SAVE -40%
    • Regal Sunflowerseed Bread baking mix (Solsikkebrød bakemix) 1 kg

      Regal Sunflowerseed Bread baking mix (Solsikkebrød bakemix) 1 kg

      Regal Sunflowerseed Bread baking mix (Solsikkebrød bakemix) 1 kg

      Vendor:
      Regal

      5.0 / 5.0

      (1) 1 total reviews

      Regular price $4.86 USD
      Regular price Sale price $4.86 USD
    • Norwegian Jams and Berries: From Forest to Breakfast Table

      Norwegian Jams and Berries: From Forest to Brea...

      September 30, 2026
      Blog

      Norwegian Jams and Berries: From Forest to Brea...

      September 30, 2026
      Blog
    • Flatbrød: Norway’s Everyday Bread for Simple Meals

      Flatbrød: Norway’s Everyday Bread for Simple Meals

      September 30, 2026
      Blog

      Flatbrød: Norway’s Everyday Bread for Simple Meals

      September 30, 2026
      Blog
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4

    Blog posts

    View all
    • Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious Delight

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

      Norwegian Brown Cheese: A Unique and Delicious ...

      September 30, 2026

      What is Norwegian brown cheese? Norwegian brown cheese, or "brunost," is a traditional Norwegian cheese that's loved by many. This unique cheese is made from a mixture of cow's milk...

    • Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norwegian Treats

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

      Laban Seigmenn & Seigdamer: Chewy Little Norweg...

      September 30, 2026

      Meet the chewy little people in the Laban bag, learn how Nidar makes them, and find out when the seigdamer joined the sweet crew.

    • Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

      Norwegian Kaviar: Smoky Cod Roe for Everyday Bread

      September 30, 2026

      In Norway, kaviar often means a smoky cod-roe spread for bread and crispbread. Explore the everyday tradition and browse related shop categories.

    1 / of 3
    View all
    N

    Norwegian Foodstore AS

    Quality from Norway since 2015

    Leirvikflaten 31, 5179 Godvik, Bergen, Norway
    Phone: +4740401309
    Company registration (Org. no.): 921 234 260
    Live chat: Available during business hours
    Response time: Usually within 24 hours

    Subscribe to our emails

    Country/region

    • Canada CAD $
    • Germany EUR €
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Afghanistan AFN ؋
    • Åland Islands EUR €
    • Albania NOK kr
    • Algeria DZD د.ج
    • Andorra NOK kr
    • Angola NOK kr
    • Anguilla USD $
    • Antigua & Barbuda USD $
    • Argentina USD $
    • Armenia AMD դր.
    • Aruba USD $
    • Ascension Island SHP £
    • Australia AUD $
    • Austria EUR €
    • Azerbaijan AZN ₼
    • Bahamas USD $
    • Bahrain NOK kr
    • Bangladesh BDT ৳
    • Barbados USD $
    • Belarus NOK kr
    • Belgium EUR €
    • Belize USD $
    • Benin XOF Fr
    • Bermuda USD $
    • Bhutan NOK kr
    • Bolivia USD $
    • Bosnia & Herzegovina NOK kr
    • Botswana BWP P
    • British Indian Ocean Territory USD $
    • British Virgin Islands USD $
    • Brunei BND $
    • Bulgaria EUR €
    • Burkina Faso XOF Fr
    • Burundi BIF Fr
    • Cambodia KHR ៛
    • Cameroon XAF CFA
    • Canada CAD $
    • Cape Verde CVE $
    • Caribbean Netherlands USD $
    • Cayman Islands USD $
    • Central African Republic XAF CFA
    • Chad XAF CFA
    • Chile USD $
    • China CNY ¥
    • Christmas Island AUD $
    • Cocos (Keeling) Islands AUD $
    • Colombia USD $
    • Comoros KMF Fr
    • Congo - Brazzaville XAF CFA
    • Congo - Kinshasa CDF Fr
    • Cook Islands NZD $
    • Costa Rica USD $
    • Côte d’Ivoire XOF Fr
    • Croatia EUR €
    • Curaçao USD $
    • Cyprus EUR €
    • Czechia CZK Kč
    • Denmark DKK kr.
    • Djibouti DJF Fdj
    • Dominica USD $
    • Dominican Republic USD $
    • Ecuador USD $
    • Egypt EGP ج.م
    • El Salvador USD $
    • Equatorial Guinea XAF CFA
    • Eritrea NOK kr
    • Estonia EUR €
    • Eswatini NOK kr
    • Ethiopia ETB Br
    • Falkland Islands USD $
    • Faroe Islands NOK kr
    • Fiji FJD $
    • Finland EUR €
    • France EUR €
    • French Guiana USD $
    • French Polynesia XPF Fr
    • French Southern Territories EUR €
    • Gabon XOF Fr
    • Gambia GMD D
    • Georgia NOK kr
    • Germany EUR €
    • Ghana NOK kr
    • Gibraltar NOK kr
    • Greece EUR €
    • Greenland USD $
    • Grenada USD $
    • Guadeloupe USD $
    • Guatemala USD $
    • Guernsey NOK kr
    • Guinea GNF Fr
    • Guinea-Bissau XOF Fr
    • Guyana USD $
    • Haiti USD $
    • Honduras USD $
    • Hong Kong SAR HKD $
    • Hungary HUF Ft
    • Iceland NOK kr
    • India INR ₹
    • Indonesia IDR Rp
    • Iraq NOK kr
    • Ireland EUR €
    • Isle of Man NOK kr
    • Israel ILS ₪
    • Italy EUR €
    • Jamaica USD $
    • Japan JPY ¥
    • Jersey NOK kr
    • Jordan NOK kr
    • Kazakhstan KZT ₸
    • Kenya KES KSh
    • Kiribati NOK kr
    • Kosovo NOK kr
    • Kuwait NOK kr
    • Kyrgyzstan KGS som
    • Laos LAK ₭
    • Latvia EUR €
    • Lebanon LBP ل.ل
    • Lesotho NOK kr
    • Liberia NOK kr
    • Libya NOK kr
    • Liechtenstein NOK kr
    • Lithuania EUR €
    • Luxembourg EUR €
    • Macao SAR MOP P
    • Madagascar NOK kr
    • Malawi MWK MK
    • Malaysia MYR RM
    • Maldives MVR MVR
    • Mali XOF Fr
    • Malta EUR €
    • Martinique USD $
    • Mauritania NOK kr
    • Mauritius MUR ₨
    • Mayotte EUR €
    • Mexico USD $
    • Moldova NOK kr
    • Monaco NOK kr
    • Mongolia MNT ₮
    • Montenegro NOK kr
    • Montserrat USD $
    • Morocco MAD د.م.
    • Mozambique NOK kr
    • Myanmar (Burma) MMK K
    • Namibia NOK kr
    • Nauru AUD $
    • Nepal NPR Rs.
    • Netherlands EUR €
    • New Caledonia XPF Fr
    • New Zealand NZD $
    • Nicaragua USD $
    • Niger XOF Fr
    • Nigeria NGN ₦
    • Niue NZD $
    • Norfolk Island AUD $
    • North Macedonia NOK kr
    • Norway NOK kr
    • Oman NOK kr
    • Pakistan PKR ₨
    • Palestinian Territories ILS ₪
    • Panama USD $
    • Papua New Guinea PGK K
    • Paraguay USD $
    • Peru USD $
    • Philippines PHP ₱
    • Pitcairn Islands NZD $
    • Poland PLN zł
    • Portugal EUR €
    • Qatar QAR ر.ق
    • Réunion EUR €
    • Romania RON Lei
    • Rwanda RWF FRw
    • Samoa WST T
    • San Marino NOK kr
    • São Tomé & Príncipe STD Db
    • Saudi Arabia SAR ر.س
    • Senegal XOF Fr
    • Serbia NOK kr
    • Seychelles NOK kr
    • Sierra Leone SLL Le
    • Singapore SGD $
    • Sint Maarten USD $
    • Slovakia EUR €
    • Slovenia EUR €
    • Solomon Islands SBD $
    • Somalia NOK kr
    • South Africa NOK kr
    • South Georgia & South Sandwich Islands GBP £
    • South Korea KRW ₩
    • South Sudan NOK kr
    • Spain EUR €
    • Sri Lanka LKR ₨
    • St. Barthélemy USD $
    • St. Helena SHP £
    • St. Kitts & Nevis USD $
    • St. Lucia USD $
    • St. Martin USD $
    • St. Pierre & Miquelon USD $
    • St. Vincent & Grenadines USD $
    • Sudan NOK kr
    • Suriname USD $
    • Svalbard & Jan Mayen NOK kr
    • Sweden SEK kr
    • Switzerland NOK kr
    • Taiwan TWD $
    • Tajikistan TJS ЅМ
    • Tanzania TZS Sh
    • Thailand THB ฿
    • Timor-Leste USD $
    • Togo XOF Fr
    • Tokelau NZD $
    • Tonga TOP T$
    • Trinidad & Tobago USD $
    • Tristan da Cunha GBP £
    • Tunisia NOK kr
    • Türkiye NOK kr
    • Turkmenistan NOK kr
    • Turks & Caicos Islands USD $
    • Tuvalu AUD $
    • U.S. Outlying Islands USD $
    • Uganda UGX USh
    • Ukraine NOK kr
    • United Arab Emirates AED د.إ
    • United Kingdom GBP £
    • United States USD $
    • Uruguay USD $
    • Uzbekistan UZS so'm
    • Vanuatu VUV Vt
    • Vatican City NOK kr
    • Venezuela USD $
    • Vietnam VND ₫
    • Wallis & Futuna XPF Fr
    • Western Sahara MAD د.م.
    • Yemen YER ﷼
    • Zambia NOK kr
    • Zimbabwe USD $
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MobilePay
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa
    © 2026, Norwegian Foodstore Powered by Shopify
    • Refund policy
    • Privacy policy
    • Terms of service
    • Shipping policy
    • Legal notice
    • Contact information
    • Choosing a selection results in a full page refresh.
    • Opens in a new window.